З 15 квітня на території України набули чинності зміни до Правил дорожнього руху

Згідно з ними, було введено 15 дорожніх знаків, яких до цього не існувало, а ще – нові терміни, такі як «газон», «денні ходові вогні», «острівець безпеки», «удосконалене покриття», та уточнено вже існуючі терміни. Які ще зміни чекають на водіїв транспортних засобів, дізнавалися Юлія Іващенко та Олексій Гнипа.

Працівники Державтоінспекції Полтавщини постійно контролюють рух на дорогах області. За три місяці 2013 року зареєстровано 178 дорожньо-транспортних пригоди з потерпілими, що на 6% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У них загинуло 38 та травмовано 240 осіб. Досить часто, відзначає головний міліціонер області Едуард Федосов, причиною ДТП стає керування транспортним засобом у нетверезому стані. У зв'язку з цим протягом двох останніх місяців ДАІ області провело ряд профілактичних заходів під умовною назвою «П'яний водій – злочинець». Результати, наголошує Едуард Федосов, – шокуючі.

/Едуард Федосов, начальник УМВС України в Полтавській області

За перший місяць етапу проведення даної профілактичної операції у нас затримано 941 людину у стані алкогольного сп'яніння. Провівши другий етап, ми затримали ще більше, – 1188 водіїв, які керували транспортними засобами/

На тих, хто керував транспортним засобом у нетверезому вигляді, чекає адміністративна відповідальність у розмірі від 2 550 до 3 400 гривень чи позбавлення права керування на 1-2 роки, наголошує начальник Державтоінспекції Полтавщини Олександр Штепа. Але спільним для всіх водіїв з 15 квітня стало введення нової редакції Правил дорожнього руху. Згідно з ними, введено ряд нових понять. Серед основних – «острівець безпеки», «удосконалене покриття», «газон». Саме на газонах зупинка і стоянка відтепер буде заборонена.

/Олександр Штепа, начальник УДАІ УМВС України в Полтавській області

Газон – такого поняття не було. Якщо водій заїжджає на газон, то на сьогодні на газоні зупинятися вже заборонено і ДАІ може застосувати санкції адміністративного впливу/

Нові Правила визначають пріоритет дорожніх знаків перед розміткою. Так буде введено низку нових дорожніх знаків: «Пункт зупинки трамвая», «Культова споруда», «Промислова зона», «Фото і відеофіксація порушень». Всього нових знаків буде 15. До того ж, крім білої та жовтої дорожньої розмітки буде нанесено блакитну, жовтогарячу та червону. А ще водії в період з 1 жовтня по 1 травня, зазначає Олександр Штепа, за межами населеного пункту у світлу пору доби повинні вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні.

/Олександр Штепа, начальник УДАІ УМВС України в Полтавській області

Що це таке? Конструкції у нових авто, таких, як Ауді, Фольксваген, є так звані «рєснічки» – світлодіодні лампочки. Вони вже вбудовані у фари/

До того ж спеціалісти нагадують водіям, які мають водійське посвідчення ще радянського зразка, до 2014 року замінити його.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Червоні книжечки, які є сьогодні, до 1 січня 2014 втратять свою чинність. Тому важливо, щоб громадяни не відкладали все на останній день і не створювали черги в ДАІ 31 грудня, перед Новим роком/

Часу не до Нового року, а лише протягом одного місяця Державтоінспекція дає водіям, аби ті вивчили нові Правила. Протягом цього часу інспектори тільки роз'яснюватимуть положення останніх, а не штрафуватимуть. А вже з 15 травня почнуть застосовувати штрафні санкції.

Стрічка новин