У 2013 виповнюється 70 років від Дня звільнення Полтавщини від фашистської окупації

Традиційно біля Меморіалу Солдатської Слави покладуть квіти та хвилиною мовчання вшанують пам'ять тих, хто поклав життя у Великій Вітчизняній війні. А от чи згадають бравих танкістів, які в 41 році боронили під'їзд до Полтави, якщо пам'ятник на їх честь навіть не видно з траси через кафе, що стоїть прямо перед останнім, – залишається під питанням.

Пан Андрій – пересічний небайдужий полтавець. Свого часу його дід-танкіст загинув на невідомих стежках фронтів Великої Вітчизняної війни. Тож, розповідає чоловік, ситуація, що склалася із пам'ятним знаком, встановленим на честь таких самих, як його пращур, танкістів на кінцевій зупинці Розсошенець, для нього – питання особисте.

/Андрій Рябека, полтавець

У 41 році тут тримав оборону 10 танковий полк, кілька днів вони билися між Мачухами та Розсошенцями. За це їм встановили пам'ятник. А зараз цей пам'ятник не видно з траси, яку вони боронили в свій час/

Крім того, обурюється пан Андрій, відвідувачі кафе, яке перегородило пам'ятник «Слава Героям танкістам», нерідко навіть справляють малу потребу біля меморіалу. І взагалі територія навколо останнього більше схожа на смітник. Відтак, єдиним вирішенням проблеми віддати належне героям-оборонителям Полтави Андрій Рябека вбачає перенести пам'ятний знак подалі від кафе, поближче до траси.

/Андрій Рябека, полтавець

Хотілося б, щоб цей Пам'ятник перенесли на більш гідне місце, де немає сміття, де люди зможуть його побачити з траси, підійти і згадати 41 рік, наших дідів і прадідів/

А в іделі, продовжує чоловік, поруч із пам'ятником встановити ще й радянський Т-34, який зараз стоїть неподалік зупинки «Промбаза» по вулиці Ковпака. Наскільки це реально, наші журналісти запитали у начальника управління культури Полтавської облдержадміністрації. Телефоном Геннадій Фасій повідомив, що перенести Пам'ятник – цілком можливо. Для цього пану Андрію слід звернутися із письмовим запитом чи особисто до нього в управління культури, що розташовується у будівлі облдержадміністрації на вулиці Жовтневій, 45.

Стрічка новин