На розширеному засіданні колегії прокуратури області обговорювали проблеми підприємців

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/rBpWP8CtgPBFx

Під головуванням прокурора області Андрія Миронова тут пройшло засідання на тему забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності органами державного контролю, правоохоронними органами та прокурорського нагляду у цій сфері.

Указом Президента України від 12 березня цього року, згідно з відповідною програмою, основним пріорітетом у діяльності органів державного контролю визначено усунення зайвого втручання в діяльність суб'єктів господарювання та зменшення частоти здійснення планових перевірок останніх. Проте, як повідомив на розширеному засіданні колегії прокурор області Андрій Миронов, узагальнення стану забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності органами державної влади засвідчило, що деякі товаровиробники нашої області й досі перебувають під значним тиском безпідставних та необгрунтованих перевірок.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Є, так скажемо, нормальна тенденція щодо скорочення загальної кількості перевірок. Однак, і Президента України, і нас турбує кількість позапланових перевірок/

Так лише упродовж 2012 та 2 місяців 13 року органами контролю та правоохоронцями області було проведено 80 тисяч офіційних перевірок суб'єктів господарювання, з яких 34 тисячі, тобто 43 % – позапланово. Проста арифметика говорить: в середньому на кожного суб'єкта в рік припадає по 2 перевірки, одна з яких – позапланова.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

На жаль, така практика склалася майже в усіх правоохоронних та контролюючих органах. Чомусь результативність роботи не пропорційна кількості перевірочних заходів. Кількість перевірок зростає, а їх ефективність падає. Актуальні матеріали, про які можна було б звітувати хоча б на рівні області, відсутні/

Андрій Миронов наголошує: мова не йде про тотальний пресінг бізнесу з боку правоохоронних органів, органів контролю та державної влади і самоврядування. Втім результати роботи прокуратури все ж змушують замислитися: протягом минулого та початку поточного років органами останньої було проведено більше 100 перевірок на захист конституційних засад підприємницької діяльності. За їх результатами зареєстровано 3 кримінальні провадження, до відповідповідальності притягнуто понад півсотні контролерів та правоохоронців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію