В обласній прокуратурі говорили про дотримання прав дітей-інвалідів

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/1_Mx-FIIgPAox

Дотримання Закону України «Про охорону дитинства» та іншого законодавства щодо захисту прав інвалідів – тема міжвідомчої наради, яку сьогодні провів прокурор області Андрій Миронов. Говорили про наслідки прокурорської перевірки, в ході якої виявили чимало недоліків. Один із них – невиконання програм, спрямованих на поліпшення життя і здоров'я цієї категорії населення. Програми, як виявилось, через нестачу фінансування часто «реалізуються» лише на папері.

Проблемами дітей в області опікується майже 200 структурних підрозділів органів виконавчої влади та внутрішніх справ, понад 300 законодавчих актів України спрямовані на забезпеченя прав неповнолітніх. Проте, як виявилось, їх існування не гарантує щасливого дитинства тим, для кого вони створені. Прокурорська перевірка виявила чимало недоліків: не усі діти з особливими потребами забезпечені санаторно-курортним лікуванням, в області бракує фахівців для роботи з такими дітьми, а навчальні заклади та соціальні установи не обладнані пандусами, а якщо такі й є, то непридатні для використання.

/Дмитро Таран, заступник прокурора Полтавської області

За останні 7 років чисельність інвалідів в Україні зросла більш ніж на 500 тисяч, зараз їх 2 мільйона. Лише в області майже 5 тисяч дітей-інвалідів. Прокурорськими перевірками виявлені численні порушення законів про охорону дитинства, про соціальний захист дітей-інвалідів/

Понад 1,5 тисячі малюків з вадами здоров'я відвідують дитячі садочки Полтавщини, більш ніж 2400 навчаються у загальноосвітніх закладах. За кошти з обласного бюджету нині утримують 14 шкіл-інтернатів, які обслуговують понад 1300 дітей з особливими потребами.

/Володимир Мирошниченко, начальник Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

За останні три роки нами відкрито три спеціалізовані дошкільні установи, 25 дошкільних навчальних закладів комбінованого типу і 91 групу для дітей з різними захворюваннями: вадами слуху, рухового апарату/

Не всі навчальні заклади області мають пандуси, санвузли багатьох не пристосовані для зручності дітей-інвалідів, як і шкільні автобуси. Неповнолітні не повністю забезпечені засобами реабілітації та курортним лікуванням. 90% путівок, які надходять від МОЗ України, не передбачають супроводу батьків або осіб, які їх замінюють, тож часто залишаються незатребуваними. Крім цього, 75 сімей полтавців, у яких виховуються діти з особливими потребами, потребують поліпшення житлових умов.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Питання ці не надумані, вони більше у площині людського, а не юридичного, фінансового. Я звертаюсь до керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, не будьте байдужими до долі наших дітей, суворо реагуйте на порушення у цій сфері. Основною метою цієї наради є зосередження уваги на проблемах захисту дітей-інвалідів/

За результатами перевірок органи прокуратури області вже направили до органів виконавчої влади 74 подання, притягнули до відповідальності 15 службових осіб, пред'явили до суду 9 позовів та заяв на захист прав дітей-інвалідів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію