Продавців першоцвітів у Полтаві не лякає штраф у 100 гривень за незаконний продаж незаконного товару

У відеоархіві знаходяться 2 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2

Кожної весни екологи намагають побороти продаж першоцвітів. Нині на багатьох стихійних ринках пропонують букети синіх квітів – проліски сибірської. Полтавські правоохоронці говорять, що порівняно з попередніми роками стали значно менше реалізовувати цих рослин. Втім захисники природи кажуть, що треба активніше працювати і міліції, і місцевій владі, і самим полтавцям. Чому не можна продавати проліски саме у Полтаві, чи погоджуються з цим потенційні покупці і продавці, а також про співвідношення ціни за квіти та штрафи – далі у нашому матеріалі.

Перехрестя вулиць Калініна та 23 вересня. Жвава торгівля із землі від продуктів до квіткових букетів. 5 гривень просять за шматочок весни на подарунок чи окрасу дому.

/полтавці

- А ви купуєте?

- Ні, навіщо? Рвати шкода

-Ви знаєте, що їх не можна продавати?

- Ні. Тепер моя думка може і зміниться, але менше рвати, я думаю, не будуть

- Звичайно, не подобається це. Тому що наша земля стає не такою родучою і гарною, якою вона була. Цю проблему, мені здається, дуже важко вирішити в нас, тому що немає контролю за цим всім/

Віктор Попельнюх – із тих, хто бореться з продажем, за його ініціативи цьогоріч при міській раді створили спеціалізований оперативний штаб. Чоловік розповідає: зі студентами відслідковують таких продавців та ініціюють рейди.

/розмова з продавчинею:

- Ви постійно займаєтесь протиправними діями

- Не займаюсь

- Та й у минулому році торгували

- Не торгувала

- Я вас знаю персонально

- Та не балакайте/

Віктор Попельнюх говорить: багато продавців весняної краси – одні й ті ж щороку.

/Віктор Попельнюх, ініціатор створення оперативного штабу по боротьбі з незаконною торгівлею першоцвітами

Є певна категорія людей, які поставили торгівлю першоцвітами. Це їх маленький бізнес: вони постійно цим займаються від ранньої весни, коли привозять з Криму, потім іде проліска, потім конвалія/

Продавчині спілкуватись не раді, кажуть: мали б кошти на прожиття, тут би не стояли. На наші зауваження, що продавати проліску сибірську не можна, запевняють: цибулинки лишають у землі і нічого поганого їм не роблять. Кажуть, коли рослини перестають квітнуть, по ним топчуться люди і вони все-одно не страждають. Проліска сибірська – у переліку регіональних рідкісних видів рослин, її не тільки збирати категорично не можна, а й продавати, кажуть захисники природи. Але максимальний штраф за це - 100 гривень.

/Віктор Попельнюх, ініціатор створення оперативного штабу по боротьбі з незаконною торгівлею першоцвітами

Є стаття 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає шраф за незаконну торгівлю у невстановлених місцях - від 1 до 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян/

Крайніх у проблемі немає, вважають полтавські правоохоронці. І щоб подолати її, треба викорінити попит. Міліціонери кажуть: цього року вже більше ста протоколів склали по області за торгівлю у невстановлених місцях, і кожний 4- за першоцвіти. А в Комсомольську вилучили найбільшу партію таких квітів і передали до дитячого будинку разом із поясненнями, що ці квіти слід охороняти. У кількох кроках, за спинами стихійних продавців, ми знайшли місце, де ці самі проліски не рвуть, а навпаки: на клумбу їх висадили працівники тутешньої організації просто для краси.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію