Цього дня більше пів-століття тому людина полетіла у космос

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/0Hf1cycCgPD38

Вчинок Юрія Гагаріна став подією світового масштабу, адже до реалізації цього задуму науковці всього світу йшли давно. Хто з полтавців прославився у сфері космічного вчення та зробив внесок у розвиток космічної науки, дивіться у наступному сюжеті.

12 квітня 1961 року Юрій Гагарін вперше в історії здійснив політ людини у космос. Утім ще до цього було чимало спроб підкорити простори Всесвіту. Не останню роль у цьому плані зіграли теоретики космічної науки, за допомогою розробок яких і стала можливою подорож до зірок. Серед тих, хто все своє життя присвятив дослідженню космосу, був і наш земляк Юрій Кондратюк, справжнє ім'я якого Олександр Шаргей. Народився він у Полтаві, у будинку по вулиці Стрітенській – нині Комсомольська. Талановитий та здібний від природи хлопчик мав нещасливу долю. Він рано залишився сиротою. Вихованням майбутнього теоретика космічної науки займалися дідусь та бабуся. Ще з малечку усі думки маленького Сашка займав космос.

/Сильвестр Шафарчук, зав. науково-дослідним сектором Полтавського музею авації і космонавтики

Говорять, що він почав писати праці у 1914 році, праці про космос. Прийшла думка – записав. І цей перший зошит був навіть без заголовку. Звичайні думки гімназиста/

Тоді ніхто не знав, що ці чорнові записи стануть основою для головної книги життя Олександра Шаргея – «Завоювання міжпланетних просторів». У своїх працях він запропонував розробку нових принципів роботи механізмів ракет.

/Андрій Пушкарєв, завідуючий Полтавським музеєм авіації і космонавтики

Це перш за все шахове розташування форсунок у ракеті для урівноважування тяги, ступінчастість ракети, причому з використанням ступенів від нижнього до вищого, застосування сонячних батарей, застосування ложемента/

Ці наукові знахідки дійшли до дослідників творчості Олександра Шаргея під підписом Юрія Кондратюка. За авторством останнього їх і помістили у збірник праць поряд із розробками Цандера та Ціолковського.

/Ірина Пістоленко, зав. сектором Полтавського музею авіації і космонавтики

Тоді родина Цандера – відомого вченого у галузі космічної техніки, і професор Чижевський, який довгі роки підтримував службові та дружні стосунки з Костянтином Едуардовичем Ціолковським, заявили протест. Вони заявили, що не хочуть, щоб ім'я їхнього батька і колеги друкувалося в одній книзі з творами якогось Кондратюка/

Те, що Олександр Шаргей і Юрій Кондратюк – одна й та сама людина, стало відомо пізніше. У якості доказів використали рукописи та фотографії. Висновок експертизи почерків давала криміналістична лабораторія.

/Ірина Пістоленко, зав. сектором Полтавського музею авіації і космонавтики

Ця лабораторія криміналістична видала висновок, що на фотографії, де був знятий Олександр Шаргей і Юрій Кондратюк (Шаргей полтавський) – це одна й та ж сама людина/

Взагалі наукова спадщина Юрія Кондратюка налічує 4 варіанти рукописів. Сьогодні у Музеї авіації і космонавтики про його здобутки розповідають маленьким полтавцям.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію