У Полтаві стали менше красти люків

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/Z-EtpMx4gPE2Q

Зазіхання на каналізаційні люки – найрозповсюдженіший вид крадіжок, говорять в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ Полтавщини. Оскільки ціна одного важкого магістрального люка – більше тисячі гривень, заміна викрадених на нові обходиться комунальникам у кругленьку суму. У Полтаві замість стандартних чугунних нині встановлюють залізобетонні. А от у багатьох містах України від металевих взагалі відмовились, їх замінюють пластиковими та з полімерних матеріалів.

На підприємствах-балансоутримувачах – міській шляхово-експлуатаційній дільниці, «Полтававодоканалі» та Полтавській філії «Укртелекому» – констатують: каналізаційних люків нині крадуть менше, ніж у попередні роки. Проте проблема залишається невирішеною. Навесні, як ніколи, кидаються у вічі не прикриті залізобетонні колодязі шахт. Мисливці за металом розбивають люки на шматки і здають їх на пункти прийому металобрухту, часто – за мізерні гроші, хоча насправді їхня ціна – у рази вища.

/Ліана Козмійчук, прес-секретар КП «Полтававодоканал»

Ціна за один важкий магістральний люк коливається в межах 1,5 тисячі грн., а в пунктах прийому металобрухту здають приблизно за сотню. Підприємство щороку несе значні збитки, а відсоток поверення невеликий/

Лише на балансі комунального підприємства «Полтававодоканал» – понад 10 тисяч каналізаційних люків. Торік, говорять, офіційно зафіксували викрадення понад 50, проте насправді їх кількість значно більша.

/Микола Виноградов, заступник начальника з експлуатації міської ШЕД

Багато заявок, зникають люки. Якщо порівнювати з минулим роком, то цього року теж багато вкрали, але менше/

Приваблюють любителів легкої наживи і металеві люки кабельної каналізації та мідний кабель ліній зв'язку. Торік Полтавська філія «Укртелекому» зафіксувала 32 крадіжки люків. Загалом, враховуючи зникнення кабелю, підприємство зазнало збитків на суму понад 100 тис. грн. Замість чугунних каналізаційних люків у Полтаві почали встановлювати залізобетонні плити, у багатьох містах України вже давно перейшли на пластикові та з полімерних матеріалів.

/Юрій Сулаєв, керівник ВЗГ ГУ МВС України у Полтавській області

Прийом металобрухту, який має ознаки промислового походження, заборонений згідно з чинним законодавством. Якщо міліція виявить такі факти, до осіб, які здійснюють прийом, будуть вжиті заходи юридичного впливу. Також ми закликаємо таких підприємців надавати інформацію про осіб, які здають металобрухт промислового походження/

Закон забороняє скуповувати металобрухт фізичним особам. Що ж до юридичних, за прийом металу з ознаками промислового походження власників позбавляють ліцензій на цей вид бізнесу та притягують до відповідальності. Лише з початку цього року на Полтавщині відкрито 22 кримінальні справи за порушення порядку здійснення операцій із металобрухтом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію