Літературно-меморіальний музей Івана Котляревського перетворився на осередок народної творчості

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/LQZ7rpbfgPDAM

Тут проходить виставка вишиванок і керамічних виробів одразу двох авторів – Сергія Забори і Ростислава Тихонова. Побували на відкритті експозиції і наші кореспонденти.

Полтавець Сергій Забора – один із небагатьох чоловіків, які займаються вишивкою, і чи не єдиний, який працює з маркізетом. Ця тканина наскільки тонка, що робити з нею будь-які маніпуляції – ювелірна справа, говорить майстер. 20 років життя Сергій віддав спорту, жіночим своє захоплення не вважає, навпаки: у східних народів, зокрема, кримських татар, чоловіча вишивка вважається більш витонченою, і продати її можна дорожче.

/Сергій Забора

ТИТР: вишивальник

– Є багато моїх робіт на народних депутатах. Саме моїх

– Яка вартість сорочок ?

– В залежності від складності роботи, ручна робота – 1200, може бути й більше/

Сергій Забора працює лише у народному стилі, крій сорочок, розповідає, може бути сучасним, але вишивка – лише традиційною. Нашому регіону притаманні такі кольори, як білий, синій, коричневий та сірий по білому. Проте не лише вишивані сорочки нині прикрашають приміщення музею, поруч презентує свої керамічні вироби Ростислав Тихонов. Із простого захоплення гончарство перетворилося для нього на справу життя.

/Ростислав Тихонов, гончар

Це випадково вийшло, до нас жіночка ходила, ліпила з нами, розповіла, що у неї є круг, придбали мені на День народження, я почав пробувати, виходить!/

За понад 10 років роботи на гончарному крузі Ростислав виготовив безліч посуду: пляшок, мисок та горнят різних розмірів. Говорить: нині усього і не перерахувати. Кераміку молодого майстра теж можна придбати, проте вартості своїх виробів автор не знає, продажем, розповідає, займаються батьки. А він – людина творча, для митця головне, вважає, – натхнення і можливість самовираження.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію