На два дні до Полтавщини завітав посол Молдови в Україні

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/aoWv5N0rgP8HA

Більше 28 мільйонів доларів США – стільки у минулому році становив зовнішньо-торговельний обіг між Полтавщиною та Молдовою. У цій структурі переважав імпорт взуття, насіння та плодів олійних культур. У середу обласний центр відвідав Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Молдови в Україні Іон Стевіле. Про великі інтереси закордонних гостей до нашого регіону, а також більше про те, які товарообмінні відносини нині існують між Полтавщиною та Молдовою – у матеріалі Інни Безуглої та Сергія Сепітого.

Посол Молдови відвідує Полтавщину вже вдруге. Вперше, зізнається журналістам, він тут був на Сорочинському ярмарку. Іон Стевіле добре говорить російською, розуміє українську, тому спілкування з очільником Полтавської області відбувалося безпосередньо.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Нам пощастило, тому що і за радянських часів ще відбувався різнобічний розвиток економіки. У сільському господарстві ми лідери/

Губернатор Полтавщини ознайомив гостя не тільки з яскравими культурними особливостями області, а й говорив про важке виробництво.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Ми маємо сьогодні свої пасажирські вагони – їх роблять в Кременчуці, ми робимо вагони метро, ескалатори. Колеса – на Кременчуцькому заводі/

Ми разом констатували, що між Молдовою та Полтавщиною – гарні економічні зв'язки, зазначив посол, спілкуючись із журналістами. Він висловив радість, що добре розвинутий товарообмін, і підсумував минулий рік, розповівши, що експортують полтавці до Молдови.

/Іон Стевіле, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Молдова в Україні

В основному це тютюнові вироби, техніка: вагони, локомотиви, паливо із Кременчуцького відомого нафтопереробного заводу. А імпорт – це вино/

Посол висловив ініціативу встановити побратимські зв'язки саме Полтави з молдовськими містами Бендери чи Тагіна. До цього їх містом-побратимом вже є Комсомольськ. А ще молдовці мають історичний інтерес до полтавської землі. Іон Стевіле розповів, що у Козельщині вони хочуть з'ясувати долю своїх предків.

/Іон Стевіле, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Молдова в Україні

У Полтаву у 1941 році перед початком війни було депортовано близько 9 тисяч молдовців. Це невинні люди, вони не були злочинцями. Імовірно, вони були депортовані як вороги народу/

Планує молдовська делегація протягом двох днів відвідати на території Полтавщини одразу два молодіжні міжнародні форуми.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію