Віра у свої сили та відсутність страху перед новим дали світові не одне відкриття

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/z2eHSkmsgPDMN

Одне з них – пожежна драбина, яка була запатентована саме цього дня далекого 1766 року. Як змінилася робота пожежників із введенням її в експлуатацію, дізнавалися наші кореспонденти.

Перед порятунком людей не мають стояти жодні перепони. Тож 8 квітня 1766 року у Сполучених Штатах Америки запатентували першу у світі пожежну драбину. Її виникнення спричинив розвиток міст та поява багатоповерхових будинків. За допомогою таких драбин вогнеборцям стало доступне гасіння пожеж на різній висоті. Щоправда, найперший зразок мав довжину лише у 10 метрів. З часом драбини вдосконалювалися, і на сьогоднішній день стали багатофункціональними.

/Ігор Бокань, начальник ДПРЧ-3

За допомогою таких автодрабин ми проводимо як рятування людей, так і гасіння пожеж на верхніх поверхах будівель. Це прискорює швидкість як рятування, так і ліквідації подій надзвичайних ситуацій/

Нині існує кілька видів пожежних автодрабин. Поділяють, говорять фахівці, їх перш за все за довжиною вильоту стріли.

/Ігор Бокань, начальник ДПРЧ-3

У нас у частині драбини середнього типу, де довжина драбини до 30 метрів сягає. За допомогою додаткових – 32 метри буде. В Полтаві тільки такі драбини. Є також підйомники, але вони теж 30 метрів/

Подібні автодрабини дозволяють рятувальникам підійматися до 9 поверху. Утім максимальний виліт стріли може ускладнюватися, говорить водій Олександр Бакулей, відсутністю вільного місця перед будинком, де сталася надзвичайна ситуація.

/Олександр Бакулей, командир відділення, водій ДПРЧ-3

Треба, щоб дерева не заважали, щоб електродротів не було, каналізаційні люки. Потрібно дотримуватися правил техніки безпеки/

Працювати з пожежною драбиною, кажуть фахівці, зовсім неважко. Рятувальники раз на три роки підвищують кваліфікацію, де відвідують заняття з технічної підготовки.

/Олександр Бакулей, командир відділення, водій ДПРЧ-3

Це все з досвідом приходить. У нас бійці досвідчені, у них все виходить/

Винайдення пожежної драбини багато в чому полегшило роботу професійних рятувальників. Крім цього, беззаперечно, дозволило врятувати набагато більше людських життів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію