Сьогодні у різних куточках Полтави усі бажаючі могли виміряти свій артеріальний тиск

У відеоархіві знаходяться 2 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2

Підвищений артеріальний тиск – найбільш поширена людська недуга: від неї потерпає кожна 5 доросла людина в Україні. У якості профілактики лікарі радять вимірювати тиск, аби якомога раніше виявити захворювання. Тож напередодні Всесвітнього дня здоров’я у різних місцях Полтави стартувала акція по визначенню артеріального тиску. Чи охоче полтавці долучилися до неї, знають наші кореспонденти.

Офіційна статистика стверджує: 12 млн. хворих в Україні мають діагноз «гіпертонія». Утім лише 60% людей знають про те, що мають підвищений тиск і, незважаючи на це, не всі з них поспішають до лікарів. Напередодні Всесвітнього дня здоров’я полтавці мали змогу у різних куточках міста безкоштовно виміряти свій артеріальний тиск.

/Оксана Горбань, сімейний лікар

Мета акції – раннє виявлення осіб з підвищеним артеріальним тиском, привчання людей до вимірювання тиску, контролювати своє здоров’я, тиск свій/

Оптимальним вважається тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика. Про гіпертонію йдеться, коли він вищий, аніж 140/90. З кожним роком такі показники почали все частіше з’являтися на тонометрах лікарів. Появі гіпертонії сприяє низка факторів: рівень холестерину, цукровий діабет, спадковість, серцево-судинні захворювання у молодому віці у членів сім’ї.

/Оксана Горбань, сімейний лікар

Особливо багато з підвищеною масою тіла, люди, які палять, ведуть нездоровий спосіб життя, таких людей багато/

Головне, говорять лікарі, – вчасно виявити гіпертонію та попередити її розвиток. До пункту вимірювання артеріального тиску цього дня зверталися полтавці різного віку. Мешканці нашого міста, які долучилися до акції, кажуть: на жаль, у повсякденному житті не завжди вдається стежити за своїм тиском.

/Наталія Щербина, долучилася до акції вимірювання артеріального тиску

Начеб-то раз на рік поміряла – нормально. Зараз таке життя, що проблем навкруги так багато, тому не дуже замислюєшся над цим/

Знаходити час для вимірювання артеріального тиску потрібно, наголошують лікарі, адже зниження тиску на 5-6 міліметрів ртутного стовпчика зменшує ймовірність виникнення інсульту на 50%, ішемічної хвороби серця – на 14%.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію