Уродженець Полтавської губернії Олексій Бутовський був активним прибічником здорового способу життя та масового спорту

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/j7h4BlaSgP8CK

У рамках циклу сюжетів про пам'ятні місця Полтави наша сьогоднішня розповідь – про монумент, встановлений на честь видатного полтавця. Яку роль зіграв Олексій Бутовський у питанні відродження Олімпійських ігор, дивіться у матеріалі наших кореспондентів.

Олексій Дмитрович Бутовський народився у П'ятигірці Лубенського повіту Полтавської губернії. З ранніх літ мав інтерес до військової служби, тому й не дивно, що невдовзі вступив до Полтавського Петровського кадетського корпусу. Тут він здобув початкову військову освіту. Після закінчення навчання Олексій Бутовський залишився викладати у цьому закладі. Утім вже тоді його думки цілком поглинув спорт. Саме розвиток фізичного виховання та пропагування Олміпійських ідей зроблять його відомим на весь світ. Доленосна зустріч для Бутовського із батьком сучасних Олімпійських ігор П'єром де Кубертеном відбулася у Парижі у 1892 році.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК

Коли у Парижі зібрані були Союз атлетичних товариств Франції. Саме тоді наш Бутовський і П'єр де Кубертен висловили ідею, безпосередньо француз висловив ідею щодо відродження Олімпійських ігор, і на всі сто відсотків цю ідею підтримує та реалізовує в життя як спільний проект Олексій Дмитрович Бутовський/

У 1896 році мрія обох активістів спортивного руху здійснилася. Світ побачили відроджені Олімпійські ігри. Олексій Бутовський з-поміж першого складу Міжнародного олімпійського комітету був четвертим у списку і єдиним представником царської Росії. Проте тодішній уряд його прогресивні думки не поділяв і несерйозно ставився до Олімпійських ігор. Через це Олексій Бутовський був вимушений залишити склад міжнародного комітету. Його заслуги перед розвитком спорту в країні оцінили пізніше. У жовтні 2006 року у нашому місті відкрили пам'ятник на його честь. Монумент встановили поблизу стадіона, який згодом також отримав ім'я Олексія Бутовського. На час підготовки відкриття пам'ятника, говорить Віталій Павлов, полтавська громада отримала стовідсоткову підтримку Міжнародного олімпійського комітету.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК

Коли ця ідея вже була в штаб-квартирі МОК, тоді була поставлена єдина вимога, але вона була реалізована – дольова участь у реалізації всіх рівнів: місцевої влади, виконавчої влади, Олімпійського комітету. Тобто ця дольова участь була дотримана/

Відкривав пам'ятник президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію