Комунальні проблеми обговорювали сьогодні в обласній раді

Там про виконання регіональної Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011-14 роки звітували учасники постійної комісії. Які проблеми виникають з її реалізацією, хто не виконує свої зобов'язання, а також чи можуть найближчим часом підвищитися тарифи на комунальні послуги у Полтавській області – дивіться далі.

Розмову про підвищення тарифів на території Полтавської області не можна вести взагалі, переконаний очільник обласної комісії з питань житлово-комунального господарства.

/Степан Бульба, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Полтавської ОР

У Полтаві переглянули норми споживання води, і одразу ж збільшилася заборгованість споживачів – жителів Полтави – на 2 мільйона гривень.Тобто, підвищенням тарифів проблему не вирішити/

Основна проблема, вважає чиновник, полягає у тому, що комунальні підприємства, працюючи в ринкових умовах, не можуть забезпечити собі прибуткову роботу і бути нарівні з приватними структурами. Вирішувати таке питання слід державі, говорить Степан Бульба. Адже хороші програми, що приймаються в області, не виконуються через недостатнє фінансування. Як приклад чиновник наводить Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011-14 роки.

/Степан Бульба, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Полтавської ОР

Заплановано програмою 403 мільйона гривень на її виконання, а реально виділено 216 мільйонів. Тобто, практично вдвічі менше. Хто не виконує свої зобов'язання? Держава, на жаль/

Звітуючи ж про хід виконання регіональної Програми, директор Департаменту ЖКГ Олександр Тонков охарактеризував рівень тарифів у Полтавській області.

/Олександр Тонков, директор Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації

Комунальне «Теплоенерго», водопровідне господарство знаходяться десь в середині, а що стосується утримання житлового фонду, то ми нижче середньоукраїнського знаходимось. Але тарифи на сьогодні не відповідають економічно обгрунтованому рівню/

Нині, продовжує чоловік, узгоджуються питання щодо залучення кредитів для проведення реконструкції і технічного переоснащення об'єктів таких підприємств як «Полтаватеплоенерго» та «Кременчукводоканал» з Європейським та Світовим банками відповідно.

/Олександр Тонков, директор Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації

Там зараз робляться прорахунки, різні варіанти розглядають. Максимальна сума може досягнути 220 мільйонів/

Стрічка новин