2 квітня в усьому світі уже понад 40 років відзначають Міжнародний день дитячої книги

Нині видавництва дитячої літератури України пропонують юним читачам художню, навчальну, розвиваючу, енциклопедичну, прикладну та науково-популярну літературу. Дізнавалися у самих юних читачів та працівників книжкових крамниць, що читає підростаюче покоління та на яких авторах зростає, і наші кореспонденти.

/Марина Молька, журналіст

2 квітня, починаючи з 1967 року, у всьому світі відзначають Міжнародний день книги. Дату обрали не випадково. Саме цього дня народився великий казкар Ганс Крістіан Андерсен/

Лише у дитинстві дерева здаються такими величезними, а світ казковим. Діти вірять в існування чарівників і велетнів, відьом і добрих фей, тварин, які розмовляють, кораблі-привиди та скатертини-самобранки – про все це вони дізнаються з книжок. Найпершою літературою малечі стають книжки-іграшки та розгортайки, книжки з рухомими елементами, наліпками, брязкальцями, пазлами, іншими словами – розвиваюча література. Спочатку вони знайомляться з казками, потім – з оповіданнями, сучасні ж дітлахи люблять читати бестселери у жанрах детективу та фентезі.

/Надія Шаблій, керуюча книжковим магазином

Як завжди беруть класиків, це Носов, Михалков, Агнія Барто. Популярністю користуються сучасні автори, це і Всеволод Нестайко, наприклад, також Ізабель Абеді/

Вартість дитячої літератури коливається від 10 до 200 грн за книгу. Дитяча бібліотека – нині не дешеве задоволення, часто малечі доводиться читати книги, які залишилися у спадок від батьків.

/Володимир Прокіпець

- Мені батьки купують багато книг, я люблю читати

- Які книги ти любиш читати?

- «Лісову школу»/

/Іван Панченко

В мене дома їх багато, я читаю, читаю: «Тореодори із Васюківки», «Карлсон»/

/Данило Матвійко

Дарують енциклопедії, твори письменників, які зараз живуть/

Ось такі уподобання представників найменшої читацької аудиторії. Радує те, говорять дорослі, що діти таки беруть до рук книгу, й ані інтернет, ані інші сучасні технічні досягенення поки що не змогли її замінити.

Стрічка новин