2 квітня в усьому світі уже понад 40 років відзначають Міжнародний день дитячої книги
Нині видавництва дитячої літератури України пропонують юним читачам художню, навчальну, розвиваючу, енциклопедичну, прикладну та науково-популярну літературу. Дізнавалися у самих юних читачів та працівників книжкових крамниць, що читає підростаюче покоління та на яких авторах зростає, і наші кореспонденти.
/Марина Молька, журналіст
2 квітня, починаючи з 1967 року, у всьому світі відзначають Міжнародний день книги. Дату обрали не випадково. Саме цього дня народився великий казкар Ганс Крістіан Андерсен/
Лише у дитинстві дерева здаються такими величезними, а світ казковим. Діти вірять в існування чарівників і велетнів, відьом і добрих фей, тварин, які розмовляють, кораблі-привиди та скатертини-самобранки – про все це вони дізнаються з книжок. Найпершою літературою малечі стають книжки-іграшки та розгортайки, книжки з рухомими елементами, наліпками, брязкальцями, пазлами, іншими словами – розвиваюча література. Спочатку вони знайомляться з казками, потім – з оповіданнями, сучасні ж дітлахи люблять читати бестселери у жанрах детективу та фентезі.
/Надія Шаблій, керуюча книжковим магазином
Як завжди беруть класиків, це Носов, Михалков, Агнія Барто. Популярністю користуються сучасні автори, це і Всеволод Нестайко, наприклад, також Ізабель Абеді/
Вартість дитячої літератури коливається від 10 до 200 грн за книгу. Дитяча бібліотека – нині не дешеве задоволення, часто малечі доводиться читати книги, які залишилися у спадок від батьків.
/Володимир Прокіпець
- Мені батьки купують багато книг, я люблю читати
- Які книги ти любиш читати?
- «Лісову школу»/
/Іван Панченко
В мене дома їх багато, я читаю, читаю: «Тореодори із Васюківки», «Карлсон»/
/Данило Матвійко
Дарують енциклопедії, твори письменників, які зараз живуть/
Ось такі уподобання представників найменшої читацької аудиторії. Радує те, говорять дорослі, що діти таки беруть до рук книгу, й ані інтернет, ані інші сучасні технічні досягенення поки що не змогли її замінити.