У Полтаві згадували останнього гетьмана Лівобережної України

В обласній бібліотеці імені Івана Котляревського учні та студенти міста знайомилися з постаттю відомого українського військового, політичного і державного діяча Кирила Розумовського. Захід пройшов у формі усного журналу, в рамках якого колектив читальні розповів молоді як про громадську діяльність гетьмана, так і про його особисте життя.

29 березня 1728 року народився останній гетьман Війська Запорозького Кирило Розумовський. З цього приводу співробітники Полтавської обласної бібліотеки імені Івана Котляревського провели тематичний захід, присвячений цій постаті. Основний акцент, розповідає завідувач відділу соціокультурної діяльності бібліотеки Тетяна Місько, зробили на романі-хроніці про гетьмана, який написав Микола Лазорський.

/Тетяна Місько, завідувач відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського

Автор, він описує і Полтаву, і Пирятин, і Лубни. Дуже гарні образи жіночі. Це і Наталія, мати Кирила та Олексія Розумовських. Це і Ярина, кохана Олексія/

Кирило Розумовський народився в селі Лемеші Козелецької сотні Київського полку. За допомогою брата Олексія був викликаний з рідного села до Санкт-Петербургу. У 1745 році його призначили президентом Російської Академії Наук. А наступного року він одружився з родичкою цариці Єлизавети I Катериною Наришкіною. Крім того, Кирило Розумовський, зазначає Тетяна Місько, займав і активну громадську та політичну позицію.

/Тетяна Місько, завідувач відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського

Він провів судову реформу за часів гетьманування. Він був заможною людиною в Російській імперії, але багато коштів вкладав у меценацтво, хоча б палац у Батурині/

І саме в Батурині Кирило Розумовський і прожив останні 9 років життя. Крім розкішного палацу, тут він зібрав одну з найбагатших у Європі бібліотек того часу.

Стрічка новин