У середу полтавцям представили єдиний в місті кабінет для профілактики та лікування синдрому діабетичної стопи

Працюватиме він на базі ендокринологічного відділення 2-ї міської клінічної лікарні. Але допомогу у ньому, запевняють медики, зможуть отримувати всі полтавці за направленнями своїх лікарів. Що таке «діабетична стопа», чому виникла потреба відкривати кабінет для її лікування та яке обладнання придбали для його роботи – дивіться у нашому наступному сюжеті.

Таким чином у пацієнтів у кабінеті діабетичної стопи виявляють порушення чутливості. На новому кріслі першопрохідцем стала полтавка Олександра Олександрівна. Жінка розповідає: 22 роки хворіє на цукровий діабет, постійно лікується, а нині перебуває на стаціонарі у другій міській клінічній лікарні. Фахівці у неї спостерігають втрату чутливості.

/Олександра Олександрівна, хворіє на цукровий діабет

Почала відчувати років 3 тому, що з ногами проблеми. Немає швидкості, у мене – нейропатія/

Різні захворювання, а цукровий діабет зокрема, нерідко викликають такі ураження периферічних відділів нижніх кінцівок, констатують медики. Тому нині цій проблемі приділяють значну увагу, причому, лікарі різних профілів.

/Олег Краснов, міський судинний хірург

Хворий з діабетом живе окремо від своїх стоп: він очима їх не може бачити, і у той же час, завдяки зниженню їх чуттєвості, не відчуває їх/

Кабінет діабетичної стопи, один із перших в Україні, у Полтаві відкрили у 2000 році, кажуть фахівці 2 лікарні. І результати роботи з лікування та профілактики вже мають.

/Олег Краснов, міський судинний хірург

За минулий рік кількість ампутацій в Полтаві зменшилася на більш ніж 20%. І зараз практично у хворих з діабетом без ішемії ампутації не виконуються високі/

Ці нові прибори, разом з кріслом та ще допоміжним обладнанням, що коштують до 150 тисяч гривень, допомогли реорганізувати кабінет.

/Анна Столярова, представник компанії-спонсора

Всього по Україні відкрито, це вже 9 кабінет для пацієнтів з проблемами синдрому діабетичної стопи/

Кожні 15 років, констатують полтавські лікарі, кількість хворих на цукровий діабет подвоюється, і в місті також спостерігають відповідну тенденцію. Відтепер, переконують фахівці, вони зможуть допомагати всім полтавцям, які звернуться до них за направленнями своїх лікарів.

/Ірина Кайдашева, Заслужений лікар України

Я думаю, що цей кабінет буде працювати у повному об'ємі, адже у нас і так зменшилася кількість ампутацій кінцівок. Але зараз у нас всі будуть з ніжками, наче у новонароджених/

/Олександра Олександрівна, хворіє на цукровий діабет

Ноги – це основне для кожного, бо ноги – це все/

Стрічка новин