У Кременчуцькій колонії відбувся перший турнір з доміно

Вихованці Кременчуцької виховної колонії для неповнолітніх стали першими учасниками Турніру з доміно, влаштованого новоствореною Всеукраїнською національною федерацією. Перші змагання та життя колонії взагалі на власні очі бачили і наші журналісти.

Кременчуцька виховна колонія з першого погляду ламає стереотип про місця обмеження свободи. На території закладу чисто, як в аптеці, все має охайний та ошатний вигляд. У дворі навіть облаштований такий собі зоокуточок із курками та гусаками. Стоїть церква, де по неділях священик править службу. У колонії працює психолог, є навіть щось на зразок готелю, де раз на три місяці можуть проживати родичі вихованців разом із ними. Такі умови, говорить начальник колонії Юрій Величко, створені для того, щоб хлопці, які покинуть стіни останньої, були максимально готові до звичайного нормального життя у суспільстві.

/Юрій Величко, начальник Кременчуцької виховної колонії

Першочергово – це навчання у школі по звичайній програмі із подальшим отриманням атестату про базову чи повну середню освіту єдиного державного зразка. Природньо, ми намагаємося дати професію, це якраз той вік, коли треба здобувати знання і ті умови, в яких ці знання можна отримати без поспіху/

Окрім навчання та здобуття професії, продовжує Юрій Величко, вихованці колонії можуть розвивати і свої творчі здібності: у закладі працює театральний гурток, хлопці малюють, займаються різбленням по дереву та навіть вишивають бісером чи хрестиком. Можна у колонії реалізувати і свої спортивні нахили – грати у настільний теніс чи футбол. А найближчим часом у вихованців, швидше за все, з'явиться ще одне захоплення, сподівається голова правління Міжнародного благодійного фонду «Визволення» і відтепер й Президент новоствореної Всеукраїнської національної федерації доміно.

/Ілля Кива, голова правління МБФ «Визволення», президент Всеукраїнської національної федерації доміно

Перша гра Федерації проводиться серед вихованців Кременчуцької колонії для неповнолітніх. Для того, щоб трохи відволікти їх від їх буднів, приділити увагу, показати турботу/

І хоч більшість хлопців грали у доміно вперше у житті, турнір благополучно добіг свого логічного завершення, а перебіг гри визначив перших переможців.

/Владислав Тріска, вихованець Кременчуцької виховної колонії, переможець турніру з доміно

Чесно, дуже радий, у доміно грав удруге у житті, і якось так вийшло, що виграв/

Від Міжнародного фонду «Визволення» перші переможці отримали цінні подарунки. Втім без презентів від благодійників не залишилася і решта вихованців колонії – цього разу «Визволення» привезли їм різноманітні канцтовари, підручники, книги та диски для підготовки до ЗНО. Що ж стосується долі Турніру з доміно, то з колонії змагання хоч і почалися, але аж ніяк не завершаться – обіцяє Ілля Кива.

/Ілля Кива, голова правління МБФ «Визволення», президент Всеукраїнської національної федерації доміно

Плануємо проведення ігор у місті Полтаві і місті Кременчуці. На сьогоднішній день Федерація вже подала заявки меру Кременчука і меру Полтави про проведення ігор, турнірів, де зможуть взяти участь всі бажаючі/

Коли саме розпочнеться Міський турнір з доміно, ми повідомимо додатково в наших новинах.

Стрічка новин