Інформаційно-довідкова зала УСБУ в Полтавській області – майже 160 ГБ пам'яті

Дізнатися більше про пращурів, розкрити таємниці, які кілька десятиліть поспіль ховала від пересічних громадян радянська влада, відтепер може кожен. У місті продовжує свою роботу інформаційно-довідкова зала Управління СБУ в Полтавській області. Хто і чим найбільше цікавиться у відкритому архіві – дізнавались наші журналісти.

Станом на відкриття, у 2009 році, – 22, а нині – майже 160 ГБ пам'яті, а це – тисячі розсекречених архівних документів і фотоматеріалів, науково-довідкові видання і багато іншого. Інформаційний ресурс відкритого електронного архіву УСБУ області працює на основі спеціально розробленої програмної оболонки, яка дозволяє знаходити потрібні документи. Останні, пояснюють в інформаційно-довідковій залі, систематизовані та об’єднані тематично.

/Олена Євдокімова, адміністратор інформаційно-довідкової зали УСБУ в Полтавській області

Якщо людина приходить до нас і знаходить справу в архіві, то вона повинна заповнити заяву, яку потім розглядають в управлінні СБУ, і через деякий час людина може прийти в архів і попрацювати із цією справою/

Сюди, продовжує Олена Євдокімова, кожен приходить зі своєю долею і своїми часто обірваними спогадами чи даними про засуджених рідних. Здебільшого це люди похилого віку, хоча, продовжує фахівець, не бракує тут і молоді, і краєзнавців та науковців, які прагнуть попрацювати із першоджерелами.

/Олена Євдокімова, адміністратор інформаційно-довідкової зали УСБУ в Полтавській області

Звичайно, чим більше інформації, тим швидше віднайти архівну кримінальну справу. Але часто буває так, що з тих чи інших причин прізвище було трохи змінено – тоді це писалось на слух, тому робилось багато помилок/

Усі архівні матеріали знаходяться у вільному доступі для громадян та надаються їм для ознайомлення безкоштовно.

Відкритий електронний архів Управління СБУ в Полтавській області працює щодня з понеділка по п’ятницю (крім вихідних та святкових днів) із 14.00 до 17.00. за адресою: місто Полтава, вулиця Жовтнева, 40 навпроти стадіону «Ворскла».

Крістіна Криженко

Стрічка новин