Полтавські рибалки ходять по воді

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/LPtYdDudgP8Pg

Принаймні, таке враження виникає у тих, хто цими днями бачить чоловіків у гумових чоботях та з вудками, які у пошуках риби пересуваються Ворсклою поблизу селища Климівка. Рятувальники попереджають: нині на кригу виходити заборонено, адже плюсова температура з кожною годиною робить його все небезпечнішим.

Таких, як він, на Ворсклі у Полтаві ще вистачає. Є навіть сміливіші, які сидять на середині річки і ходять льодом від одного берега до іншого. Олександр запевняє, що далеко намагається не заходити.

/Олександр, рибалка

Течія отам, то страшнувато, і я туди не йду. А отут ще лід більш-менш, то можна ходити/

Олександр приїздить рибалити, коли має вихідний. Розповідає: рибу або випускає у ставок, або готує вдома. Провалюватися під кригу рибалці вже доводилося, проте не на Ворсклі, а на Кременчуцькому водосховищі. Втім відмовлятися від зимої риболовлі поки що не збирається.

/Олександр, рибалка

Треба ж такі місця обходити, коли бачиш, що лід темний чи промоїна, аби не піти під лід. Я попереду себе опішнею простукую, аби не булькнутися/

Їм також доводиться виходити на кригу, але по роботі. Роздавати листівки та попереджати про небезпеку цієї зими полтавським рятувальникам доводиться особливо часто, адже стовпчики термометрів постійно підіймаються до плюсових позначок.

/Ігор Бокань, начальник ДПРЧ-2 Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області

Випадків провалювання саме рибалок у Полтаві не було. Мав місце випадок, коли хлопчик провалився: йшов, не помітив лунку і ногою вступив у неї. Нога застрягла. Приїхали рятувальники і за допомогою спеціальних інструментів дістали хлопчика/

І хоча цієї зими ситуація залишається ще контрольованою, рятувальники радять не розслаблятися, адже нині товща криги поступово зменшується від допустимої у 7-10 сантиметрів, і за тиждень такої погоди вона зовсім розстане. Тому вкотре вони нагадують і про те, як поводитись, коли ви опинилися у воді.

/Ігор Бокань, начальник ДПРЧ-2 Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області

Перш за все, не треба впадати у паніку, триматися на поверхні, не допускати занурення із головою і намагатися виповзти на лід, навалюючись на нього своїм тілом. Після цього треба відповзти або перекотитися на лід у той бік, звідки прийшов. Адже знаєш, що там він міцний/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію