Олексій Петренко вже не вперше привозить до Полтави цікаві експонати з колекції своїх картин

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/Lu7nck8WgP8DW

Відбирає він їх до кожної виставки надзвичайно ретельно і кожного року дивує новими витворами прекрасного. Чим цього разу порадував меценат і дослідник шанувальників мистецтв – дивіться далі.

Колекція українського пейзажу другої половини ХХ - початку ХХІ – це частина загального проекту «Українське мистецтво» по жанрах. Першою була виставка натюрмортів, потім графіка. Наразі у галереї мистецтв полтавцям представили пейзажі. Вони зібрані та відібрані полтавським меценатом і дослідником мистецтва Олексієм Петренком. Він розповідає: організовує такі виставки без чиєїсь допомоги за власні кошти і з власним натхненням.

/Олексій Петренко, меценат і дослідник мистецтва

Треба мати якийсь досвід, і збирати все це, і дивитись, що ти збираєш. Звертатись до літератури і одночасно до історії. І це вже справжнє мистецтвознавство./

Зберігаються роботи у спеціальному приміщенні за відповідної температури та вологості повітря просто виставлені рядочком, говорить Олексій Петренко. Для жанрової виставки він відбирає окремі, розміщує їх фото в спеціально виданому каталозі та демонструє людям. Адже переконаний, що українцям варто активно переймати практику європейських країн, де роботи з приватних колекцій вільно виставляють на розсуд глядачів.

/Олексій Петренко, меценат і дослідник мистецтва

В мистецькому проекті колекція варта тільки тоді, коли її показують, а не тоді, коли вона стоїть отак складена і тільки ти її бачиш. Це неправильний підхід, я вважаю. Я показую, щоб всі бачили красу з усієї України./

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію