Та не завжди собаки приносять шкоду

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/xrDGSsCRgPD4u

Герої нашого наступного сюжету допомагають правоохоронцям віднаходити наркотики та вибухові речовини. Мова про службових собак. Цього дня у 1816 році англійські поліцейські вперше під час арешту злочинної групи скористалися допомогою чотирилапих. Як полтавські службові собаки стоять на варті порядку в місті, дізнавалися наші журналісти.

Сергій Сіренко ще з дитинства любив собак. Розповідає: виріс разом зі східно-європейською вівчаркою. Напевне, тому і своє життя вирішив пов'язати саме з кінологією. За роки співпраці чотирилапі, ділиться Сергій, стали не лише колегами по роботі. Для нього, як і для інших полтавських кінологів, тепер вони - справжні друзі. Таких чотирилапих службовців у Полтавському кінологічному центрі 34. Найстаршій вівчарці - близько 14 років. Такий ветеран служить у патрульній службі, найменшій - місяць, героїчні подвиги у неї лише попереду. Вівчарки, кокер-спаніелі, лабрадори супроводжують правоохоронців скрізь: чи-то затримання злочинців, чи-то звичайне патрулювання вулиць. Кожна порода, розповідають фахівці, має своє призначення.

/Сергій Сіренко, молодший інспектор-кінолог Кінологічного центру УМВС України в Полтавській області

Службові собаки породи німецької вівчарки у нас використовуються у затриманні і розшуковій сфері. У нас є лабрадори. Вони застосовуються по пошуку наркотичних речовин і також використовується по пошуку вибухових речовин./

Знайти спільну мову та потоваришувати з собаками не важко, говорить Сергій Сіренко. Достатньо просто любити тварин. У цьому випадку процес дресури не займає багато часу, а перетворюється на своєрідну гру. Швидше за інших піддаються дресурі вівчарки. Спаніелі та лабрадори, розповідають фахівці, більш енергійні та непосидючі, тому в них потрібно вкладати трішки більше своєї праці. А після тренувань – службові будні та змагання. Адже полтавські кінологи зі своїми вихованцями постійно беруть участь у всеукраїнських чемпіонатах.

/Сергій Сіренко, молодший інспектор-кінолог Кінологічного центру УМВС України в Полтавській області

У нас раз на 2 роки виходить чемпіонат України з багатоборства кінологів. Туди зїжджаються всі області України, внутрішні війська, деякі підрозділи лінійної міліції. І тут виходить боротьба кращих за професією./

Кінологи з Полтави неодноразово виборювали призові місця, про що свідчить чимала кількість медалей та кубків. Але і у позазмагальні дні жодний масовий захід не проходить без участі цих чотирилапих. Минулоріч влітку вони допомагали правоохоронцям під час Євро-2012.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію