Із Севастополя повернулася знімальна група «Студії «Місто»», яка у складі делегації від Полтави відвідала підшефний корабель морської охорони «Полтава»

Цьогоріч він святкував свій ювілей – 20 років з дня спуску на воду. Уже традиційно представники районів міста привозять з собою допомогу екіпажу судна, а це – продукти харчування, ремонтні матеріали, технічне оснащення. Організували для матросів і концертну програму.

Корабель "Полтава" належить до загону Севастопольської морської охорони, що є частиною державної прикордонної служби України. Знаходиться судно, щоправда, не в самому Севастополі, а в Балаклаві. Цікаво, що до 1995-го року територія міста як стратегічного об'єкта була закритою для відвідувачів. Нині ж завітати сюди може кожен.

В цьому році екіпаж корабля "Полтава" відзначає ювілей. Традиційно серед запрошених – полтавська делегація. Нині вона налічувала 30 чоловік у складі представників міської та районної влади, журналістів. Прибули гості не з породніми руками, адже за 12 років шефства склалася добра традиція надавати допомогу морякам судна. Привезли найнеобхідніші речі: нове обладнання, матеріали для ремонту внутрішніх житлових приміщень, фотоапаратуру, комп'ютерне устаткування, сувеніри із Полтави. Організували ж усе, говорить заступник міського голови Олександр Русін, за позабюджетні гроші, завдяки спонсорській допомозі.

На сьогодні на кораблі "Полтава" проходить військову службу п'ятеро моряків із Полтавської області. Один з них і Євген Яковлєв, який на судні перебуває всього 4 місяці. Про свій морський досвід говорить охоче.

Обов'язково в день спуску корабля на воду запрошують і колишніх командирів корабля та інших суден, пояснює капітан 3-го рангу, заступник командира корабля "Полтава" по роботі з особовим складом Олег Лисюк. Власне, святкування проходить в особливій атмосфері: із шикуванням, врученням відзнак, подарунками і обов'язковою концертною програмою за участю лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів Анастасії Шумської та Степана Рязанова.

Основне призначення корабля "Полтава", який, до речі, є бойовим - охорона кордонів України та економічної зони держави.

Має екіпаж судна і свої відзнаки на рівні держави.

За час перебування на кораблі гості не лише змогли дізнатися про заслуги матросів, а й особисто поспілкуватися із захисниками Вітчизни. Черговий візит полтавської делегації відбудеться вже наступного року.

Стрічка новин