Медики звітують про реформування галузі охорони здоров'я

У відеоархіві знаходяться 3 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2
3) Сюжет №3

Що реалізоване на папері, а що на ділі, на які прогалини у роботі закцентував увагу учасників засідання колегії Департаменту охорони здоров'я губернатор – у наступному сюжеті.

Більше 300 запрошених, крім профільних медиків – і керівники районів області – на засіданні колегії Департаменту охорони здоров'я яблуку не було де впасти. Втім, на зібранні нікого не хвалили, а точніше – згуртовували роботу навколо прорахунків і недоліків.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації

Дехто, в тому числі і медики досить скептично відносять до реформування і гальмують процес. Я хочу пояснити, що це спільний рух вперед і ми маємо спільно вирішувати всі питання і змінювати існуючу ситуацію./

Основна увага – на створення центрів перинної медико-санітарної допомоги. Таких по області із початку поточного року запрацювало 22, як окремі юридичні особи, вирішується питання по 5-ти районам в області, в Полтаві вже відкриті і функціонують три.

/Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я Полтавського МВК

Зараз багато ходить думок з приводу створення цих центрів. Але я переконаний, що для полтавської спільноти це буде на користь, вони отримають ту необхідну допомогу спочатку від лікарів першої ланки, а потому за необхідності і більш фахову вторинного рівня./

Що змінилось у цифрах і відсотках – звітує головний медик області Віктор Лисак. У питанні охорони материнста і дитинства, показники радують. Рівень малюкової та материнської смертності – фактично нульовий, втім, медиків непокоїть важкий стан, із яким породіллі звертаються до лікувальних установ. Крім цього Віктор Лисак наголосив на ряді недопрацювань щодо екстерної медичної доомоги.

/ Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації

Давайте шановні колеги закриємо всі ті питання, які були розпочаті, закриємо і виконамо всі ті рішення, які були прийняті на сесіях. І єдина диспетчерська - вона потрібна і вона буде. Ми у планах це собі ставимо на 1 серпня і ми зараз працюємо над її виконанням і я думаю, що ми встигнемо./

За байдужість у роботі і невиконання того ж таки Закону України «Про екстрену медичну допомогу» як-то кажуть «на горіхи» дісталось окремим районам області.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації

Я туди потрапив, і це...якщо таке в усіх районах. Там все у вишиванка, і кольоровими шторками завішено. Один телефон червоного кольору - наче такий особливий і такий зошит пошматаний, куди вносяться виклики і вони по черзі записують. Ось це у них диспетчерська./

Ключові напрями роботи, які, на переконання губернатора Олександра Удовіченка, мають бути спільними для медиків і для місцевої влади – вирішення всі незакритих питань по реформуванню первинної ланки і екстреній медичній допомозі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію