Частина одноповерхового будинку у самому центрі міста днями буквально вивалилася на тротуар

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/UI49xWY3gPCcj

Мешканці будівлі, зведеної ще 1905 року, розповідають, що неодноразово зверталися до представників влади різних рівнів із проханням допомогти відремонтувати його, але допомоги так і недочекалися. Десять років тому будинок офіційно визнали ветхим, його пронизують тріщини малі й наскрізні. І ось у середу нижня частина будинку почала вивалюватися на тротуар. Наразі це місце огороджене сигнальними стрічками, аби пішоходи обходили небезпечну ділянку. Чи варто сподіватися жителям будинку по Фрунзе, 1, що їх оселю таки можна врятувати - з'ясовували Інна Безугла та Сергій Сепітий.

У цьому місці починається відлік найдовшої та однієї з найстаріших вулиць Полтави - Фрунзе. Її перший будинок, що сполучає Фрунзе та Паризької Комуни, і стоїть тут з самого початку ХХ століття, розповідають його мешканці. Мало того, що розсипається по цеглинам і становить небезпеку для його жителів, так ще й може травмувати перехожих. Цього тижня, у середу, близько о пів на восьму ранку, нижня частина будинку буквально вивалилася на тротуар. Оксана, родина якої живе у домі з 63 року розповідає: така біда розпочалася ще декілька років тому, коли навкруги почали зводити різні адміністративні споруди. На стінах будинку спочатку з'явилися тріщини, згодом вони стали наскрізними. Зверталися його мешканці письмово до ГЖЕДу, міської ради, обласної, але жодної допомоги, кажуть, не отримали.

/Оксана, мешкає у будинку по вул. Фрунзе,1

У 2003 році наш будинок визнали аварійним. Ми крім цього ще кілька років добивалися, щоб нас поставили на чергу. І тепер нам відписують, що згідно з черговістю, ви отримаєте нове житло./

Будинок не приватизований, говорить Оксана, він знаходиться на балансі ГЖЕДу. Мешкають у ньому нині три сім'ї, розповідає жінка, але жити тут страшно. За виглядом всередині, важко сказати, що не так давно у ньому робили ремонт.

/Оксана, мешкає у будинку по вул. Фрунзе,1

І вже з 2008 року ми підіймаємо проблему просто ремонту фасаду будинку. Всередині ми самі все робимо. Просто страшно жити, тут все рухається: стіни, балки, все прогинається./

Після обвалу цегли у нижній частині будинку, його мешканці звернулися до управління житлово-комунального господарства Полтави. А там, розповідає Оксана, їх звинуватили у тому, що жителі не доглядають за будинком. У прес-службі міської ради, куди ми звернулися, аби отримати коментар з приводу даної проблеми, нам відповіли, що на місці події працювала спеціальна комісія, яка уклала акт про факт відвалу частини цоколю будинку. А його частину, від якої відвалилася цегла, обгородили спеціальними стрічками. Найближчим часом комунальники обіцяють провести ремонтні роботи, втім, для цього спершу мають ще скласти відповідний проект і знайти кошти. Стуацію з будинком по Фрунзе, 1, за повідомленням прес-служби міськради, будуть контролювати щодня, адже ця будівля у вкрай важкому стані та ще й знаходиться на розі вулиць.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію