Окраса Полтави – будівля колишнього Кадетського корпусу занепадає

У відеоархіві знаходяться 2 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2

Про це у місцевій пресі, на вулицях міста не говорить хіба що ледачий. Звернути увагу на проблеми Кадетського корпусу вирішили і майбутні архітектори. Студенти та викладачі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка в обласній бібліотеці влаштували тематичну виставку.

Раніше просторими коридорами Петровського полтавського Кадетського корпусу крокували офіцери та кадети. У великій залі на балах кавалери зі своїми дамами кружляли у вальсах. Тепер від величі Кадетського корпусу мало що залишилося. Частина славнозвісного ансамблю Круглої площі занепадає. Це потрапило в об'єктиви фотокамер студентів Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Світлини із сьогоденням цієї архітектурної пам'ятки і стали частиною експозиції, яку презентували в обласній бібліотеці.

/ Ксенія Федорова, учасниця виставки

Я вважаю, що це актуальна тема. Дійсно, хотілося б щось зробити з нашим Кадетським корпусом, тому що це така велична споруда і дуже боляче дивитися кожного дня, як вона руйнується і на що її перетворили./

Майбутні архітектори, які кожного дня проходять повз будівлю, бачать невтішну картину – поступове знищення колись величної споруди. учасник виставки Роман говорить: вирішив долучитися до проекту, тому що небайдужий до полтавської архітектури вцілому, та Кадетського корпусу зокрема.

/ Роман Кучер, учасник виставки

Хотів показати, щоб люди звернули увагу, яка чудова будівля була, яка в неї історія, щоб якось вплинули, щоб вона не зркйнувалася, просто мені подобається архітектуру малювати./

Історія Петровського кадетського корпусу бере свій початок із середини ХІХ століття. Вихованцями та випускниками останього за увесь час існування закладу стало 212 георгієвських кавалерів, 300 генералів, говорить автор сайту «Історія Полтави» Борис Тристанов.

/Борис Тристанов, автор сайту «Історія Полтави»

Історія корпусу пов'язана з іменами відомих людей, відомих у Російській імперії. Назвемо для полтавців, щоб вони знали, Олексій Дмитрович Бутовський, пам'ятник якому стоїть біля стадіону «Ворскла» - це випускник Кадетського корпусу./

Героїчне минуле Кадетського корпусу з роками починає поступатися сумному теперішньому. Однак ініціатори виставки запевняють: подібні проекти мають сколихнути громадськість та посприяти поверненню будівлі її колишньої слави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію