Коли востаннє працював головний полтавський годинник?

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/WHy9wgn_gPCkx

, що на вулиці Шевченка, не можуть згадати навіть корінні полтавці, які протягом дня по кілька разів проходять повз каланчу. Коли ж так званий біг-бен запрацює знов, і чи станеться це взагалі – намагалися з'ясувати наші журналісти.

Якби Попелюшка була реальною дівчиною і жила у Полтаві, їй ніколи б не довелося поспішати залишити бал опівночі. Адже головний годинник міста впевнено тримає стрілки на 10:26. Коли точно вони зупинилися на цій позначці полтавці вже й не пам'ятають.

/бліци:

- Десь років 5-6 тому, не менше, якщо не більше. Зручно було, а зараз якось незручно.

- Давно було. Може до 2000 року, а може і раніше. Треба обновити, нехай працюють, бо ми вже звикли, а вони неправильно йдуть.

- Років 2 мабуть, а то і більше не роблять. Звичайно незручно. Я чесно скажу: от так біжиш по роботі, ось я біжу. Треба і туди і сюди встигнути, а годинник якось зараз не носимо.

- Мабуть роки 3-4, я не знаю, приблизно так. А зараз нажаль не дзвонять. Міська влада нехай подумає про це, як красу навести у Полтаві. Це ж наша окраса./

Втім сподівається на міську владу цей полтавець швидше за все марно. Як свідчить історія, за кілька років поки біг-бен несправний остання не однин раз марно обіцяла відновити його роботу. Згідно з архівами студії «Місто» каланча у Полтаві будувалась як пожежна вежа і годинник на момент будівництва пожежного депо не був спроектований. Показник часу з дзвонами, за даними Полтавського Краєзнавчого музею встановили тільки в 90-х роках минулого століття. І станом на початок квітня 2009 року, коли він вперше перестав дзвонити, його обслуговувало комунальне підприємство «Міськсвітло». Тоді зникнення музичного супроводу пояснювали тим, що реконструкція годинника проводилась давно: з часом техніка стала виходити з ладу, а для її ремонту потрібні гроші, які влада шукає. Так і не дочекавшись ремонту дзвонів за кілька місяців грішити почав і сам механізм годинника. Це було у 2009-му, і капітального ремонту каланча чекала у 2010-му... Не дочекалася. Хотіли повернути полтавцям час і у 2012-му. Тоді на одній з прес-конференцій Полтавський міський голова Олександр Мамай пообіцяв відремонтувати годинник навесні. Минув майже рік – стрілки і досі стоять нерухомо. От тільки міська влада у 2013-му вже не обіцяє реконструкцію. Мовляв, будівля з годинником - частина комплексу пожежного депо, Полтавського міського управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. Туди нас і направила прес-служба міськради. Нажаль, і речники МНС нічим не допомогли - протягом тижня обіцяли зібрати інформацію, але станом на 17 годину середи так її і не надали. Нічого, ми ще почекаємо, каланча ж чекає... Студія «Місто» традиційно залишає право за всіма зацікавленими сторонами висловити свою точку зору з приводу означеної ситуації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію