Уже місяць, як набув чинності новий Закон «Про зайнятість населення»

Серед інших змін у ньому йдеться про деякі привілеї для роботодавців стосовно працевлаштування осіб, які належать до соціально незахищених категорій населення. Чи є з боку останніх попит на отримання роботи у Полтавському міському центрі зайнятості – дізнавалися нашіі журналісти.

Щороку до послуг міського центру зайнятості звертається близько 10-12 тисяч осіб. Шукачі роботи мають різну освіту, соціальний статус, але спільну мету – отримати нове робоче місце. Когось звільнили з попередньої роботи, хтось нещодавно закінчив виш. У таких чергах колишні інженери, механіки, технологи діляться між собою життєвими історіями.

/Бліци:

- Під скорочення потрапив на роботі. У мене вища освіта, я - зоотехнік. Зоотехнік - то в селі робить. Уже те, що запропонують, те і буду сприймати.

- Немає роботи, важко знайти. Через центр зайнятості легше, більше можливостей. Взагалі-то я - кухар за спеціальністю. Зараз зацікавлений в будь-які роботі, щоб заробити гроші.

- Я, наприклад, привела сюди чоловіка. Його звільнили з роботи. - За якою спеціальністю шукаєте роботу? - Механік./

Вирішити проблеми з працевлаштуванням мав би новий закон «Про зайнятість населення», що вступив у дію з 1 січня. Попередні результати його реалізації змогли оцінити вже перші шукачі роботи, які звернулися у січні до центрів зайнятості.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

З першого січня вони мали змогу у разі відсутності підходящої роботи уже в день звернення отримати, подати заяву щодо отримання статусу безробітнього і, звичайно, в цей день і призначався статус безробітнього. Хоча виплата, допомога по безробіттю призначається з восьмого дня за заявою громадянина так, як і залишалося за попереднім законом./

На відміну від нового закону старим передбачалося надання статусу безробітнього лише з восьмого дня після написання заяви. Чималий відсоток тих, хто звертається до послуг центру зайнятості, говорить Оксана Попова, становлять особи, які належать до категорії соціально незахищених. П'ята частина шукачів роботи – це випускники навчальних закладів різних рівнів акредитації, особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, діти-сироти, особи передпенсійного віку тощо. За новим законом ці категорії мають певні привілеї на ринку праці. Окремі дивіденди від їхнього працевлаштування отримають і роботодавці.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

Звичайно, аби стимулювати роботодавців до працевлаштування саме цієї категорії населення передбачений такий законодавчий важель - відшкодування, компенсація єдиного соціального внеску за рахунок коштів Фонду загального обов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за кожну працевлаштовану таку людину./

Компенсація цього внеску за законом відбувається протягом одного календарного року за умови, що протягом двох років роботодавець забезпечує гарантію зайнятості цій особі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію