2 лютого настає день, коли час будити від сну тваринок-метеорологів

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/EmQrjamfgP9yz

Віщунами ранньої весни у світі вважають бабаків. Ця традиція більш поширена на Заході, але останніми роками прижилася і в Україні. Чи не шкодить раннє пробудження самим тваринам, дізнавалися наші журналісти.

Традиція відзначати День бабака походить із Америки та Канади. У цих країнах 2 лютого щороку перетворюється на масштабне і масове свято.

/Ніна Шевченко, керівник гуртків Полтавського еколого-натуралістичного центру

Це свято почали відзначати із 2 лютого 1887 року. Тоді, коли витягли бабака, щоб подивитися, чи побачить він свою тінь, чи не побачить. Таким чином намагаючись зпророкувати чи тепла буде весна, чи холодна, чи скоро, чи ні./

Якщо звір не бачить своєї тіні та спокійно виходить із нори, то весна буде ранньою. Якщо бабак бачить свою тінь і ховається назад у нору, то, за повір’ям, зима триватиме ще шість тижнів. І хоча прогнози бабаків виявляються правдивими лише у половині випадків, це не заважає мешканцям Америки та Канади веселитися та святкувати. Полтавці про американський День бабака чули. Втім, вірять у прогнози тварин не всі.

/Бліци:

- Увесь час чую про це, але я в це не вірю і скептично до цього ставлюся.

- Трошки, трішки вірю.

- Так, я в це вірю, тому що бабак це частина природи і він напевно краще відчуває прихід весни.

- Віримо. - А чому? - Тому що раніше люди вірили в те ,що тварини погоду можуть спрогнозувати, або коли садити урожай, по погоді, по тваринах, тому я в це вірю.

- Я не вірю в це, мучають тільки тварин і все./

Погоджуються з тим, що раннє пробудження тваринок шкодить їхньому самопочуттю і фахівці.

/Ніна Шевченко, керівник гуртків Полтавського еколого-натуралістичного центру

Звичайно, для будь-якої тварини це стрес. Адже тварини, наскільки я знаю, бабака не рекомендовано будити, турбувати до 15 лютого, до свята Стрітення, адже для будь-якої тварини це стрес, коли її будять зі сплячки./

В Україні віщунами приходу весни вважаються слобожанський Тимко та галицький Мишко. Харківський бабак передбачив, що весна цього року буде прохолодною. А от його галицький побратим свій прогноз повідомить лише 15 лютого, адже львівські фахівці зазначають: у середині останнього місяця зими можна більш точно говорити про погоду у березні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію