Чим активнішими будуть люди, тим більше вони отримають

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/D_kGNDn7gPB3B

Саме для мобілізації населення сільської місцевості, на території України реалізовують Спільний проект Європейського Союзу та ООН – програму «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Суть проекту, який на Полтавщині розпочав діяти у 2009 році, - це підтримка ініціатив громад за умови співфінансування. Цього тижня в обласній державній адміністрації відбулося засідання Координаційної ради, під час якої обговорювали, що вже вдалося покращити завдяки проекту і на що звернуть увагу, під час його реалізації у 2013 році.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що реалізують по всій Україні і на території Полтавської області зокрема, представники обласної влади називають простим. Одні райони регіону реалізували всі свої запропоновані програми, звітували учасники Координаційної наради, а деякі взагалі не взяли участі у проекті, через те, що місцева влада не виступила організаторами.

/Дмитро Орлов, координатор проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» від Полт.обл.

А завдання взагалі цього проекту - мобілізувати людей в селі для того, щоб вирішувати питання, пов'язані з життєдіяльністю їх, тобто, освітлення вулиць, водопровід. Тобто, є багато питань в сільській місцевості, які, насамперед, можна вирішувати. І для цього є джерела, в тому числі, фінансові./

На Полтавщині проект почали впроваджувати у 2009 році. Під час першої його фази, розповідає координатор Дмитро Орлов, реалізували близько 50 ініціатив громад області на загальну вартість у понад 7 мільйонів гривень. Найважливіше у цьому те, що люди об'єднуються для вирішення своїх проблем і їх ставлення до, наприклад, закуплених шкільних автобусів чи встановленого освітлення у селі зовсім інше, підкреслюють чиновники. Вони бережуть це майно, наче власне. Тож полтавці мають навчитися самі контролювати виконання запланованих робіт і кошти, що на них спрямовано.

/Дмитро Орлов, координатор проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" від Полт.обл.

В першій фазі співфінансування було здійснене: коштами обласного бюджету- це 25% коштів вартості всіх проектів громад, а 50% давали безпосередньо ООН, 5% - це кошти громадського об'єднання. Решта - кошти району та додатково залучені./

На 2013 рік координатори проекту додають до пріорітетних напрямків більш складні – проекти з енергоефективності та відтворення досвіду. Уже реалізовану міжнародну технічну допомогу, зазначає Дмитро Орлов, визнали в усій Україні найбільш успішною. Досвід наших громад відкриє країні можливість взяти участь у нових проектах і знайти інші джерела фінансування для покращення якості свого життя на селі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію