Полтавці не залишаться без соціального хлібу

В цьому запевнили журналістів представники влади області на прес-конференції. Останню скликали через нещодавне подорожчання цін на так званий «соціальний хліб» одного з полтавських підприємств.

Наприкінці минулого тижня на прилавках полтавських магазинів з'явився так званий «соціальний хліб» по не зовсім соціальній ціні – на 20% дорожчий за своїх братів такої ж простої рецептури. Такий крок за словами директорки підприємства, інтерв'ю якої з'явилося в одному з інтернет видань, зумовлений тим, що виробник не отримав від обласної влади обіцяної кількості зерна й не може працювати собі в збиток. Нагадаємо, мова йде про підписаний із облдержадміністрацією та обласною радою Меморандум, згідно з умовами якого хлібокомбінати Полтавщини мали можливість закупити з регіонального резерву за нижчою ціною зерно пшениці (1600 грн за тонну) та жита (1500 грн за тонну).

Зі свого боку влада області також не могла не відреагувати на зауваження підприємства щодо невиконання ними умов Меморандуму і запросила на прес-конференцію представників регіональних ЗМІ. За словами заступника губернатора Олени Адамович, предметом Меморандуму є ціна зерна, а його кількість хлібокомбінати мали самі розрахувати таким чином, щоб його вистачило на весь маркетинговий рік. Тож, влада, переконують обласники, ніяких умов зі свого боку не порушила, чого не можна сказати про саме підприємство. Як повідомив журналістам голова тервідділення АМКУ Володимир Онищенко, підприємство само надало інформацію, згідно з якою, як виявилося, не все соціальне зерно потрапило на полтавські хлібні полиці.

/Володимир Оніщенко, голова територіального відділення АМКУ у Полтавській області

Заготовивши жито, переробивши його в Полтавській області на борошно - 987 тон 730 кілограмів вивезено за межі області на підприємства - це Кіровоградська, Миколаївська і Чернігівська області./

Нині, зазначають обласники, підприємство продовжують перевіряти 14 відповідних служб, але з минулої п'ятниці останнє так і не надало всіх необхідних документів.

/Ірина Максимішина, завідуюча сектору Держінспекції України з контролю за цінами

Ми зайшли на підприємство в п'ятницю, і тільки сьогодні вранці інспекція змогла отримати від підприємства, і то, не в повному обсязі всі документи, які необхідні нам для відповідного аналізу. Тобто, вже можна зробити, що зробивши таке значне зростання підприємство не мало зовсім економічного обгрунтування. Воно не мало розрахунків під ці ціни./

Паралельно із перевіркою, за словами Олени Адамович, тривають і перемовини із керівництвом заводу щодо повернення старої стабільної ціни на соцсорти хліба. Втім, при будь-якому з варіантів вирішення цього питання - запевняє влада, без дешевого хлібу полтавці не залишаться. Усі інші виробники хліба, які працюють на полтавському ринку, залишили ціни без змін - білий формовий 1 гатунку - 2,50 та житньо-пшеничний 1 гатунку - 2,95 за буханець.

/Олена Адамович, заступник голови Полтавської ОДА

Ситуація на ринку хлібу керована. Попре те, що одне підприємство з усіх виробників підвищило ціни на хліб. Шановні полтавці, зверніть увагу – ринок насичений хлібом. У нас на ринку представлено продукцію більше, ніж 130 підприємств України. Є й інші наші полтавські виробники!/

Стрічка новин