Минулого тижня полтавським птахам не вистачило одягу

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/w0YRgbWAgPBtp

Голуби, горобці та синички не витримували погодніх умов та заживо перетворювалися на бурульки. Зазвичай вони переносять морози до мінус двадцяти, говорять вчені, втім у середу зима виявилася надто лютою, і як наслідок – десятки мертвих пташок на полтавських вулицях. Чи можна врятувати братів наших молодших від загибелі у холодну пору року – переймалися проблемою наші кореспонденти.

Те, що багато полтавців побачили у минулу середу, засмутило не тільки дітей, а й дорослих.

/Максим

Просто купу птахів, які вкриті ось таким шаром льодяної кірки. І через це вони не могли літати/

Максим розповідає: намагався врятувати пернатих, але все марно.

/Максим

Я намагався якось їх відігріти. І мертвих багато вже лежало. Дуже шкода, їх так багато було. Але всіх їх не врятувати/

Вчені говорять, що критична температура для птахів – нижче 20 морозу. Непристосовані до цього качки, гуси та кулики восени завчасно мігрують до теплих країв. Ворони залишаються зимувати, але відчувають зміну температур і можуть полетіти на час значного похолодання до більш теплого поясу. А, наприклад, горобці, ведуть осілий спосіб життя і залишаються зимувати. Минулого тижня через дощ під час відносно невеликого зниження температури захисних сил маленьких організмів виявилося недостатньо: птахи не змогли швидко зігрітися і висохнути. Такі погодні умови небезпечні не тільки для птахів, а й для інших бездомних тварин, розповідає кандидат ветеринарних наук Сергій Передера.

/Сергій Передера, декан факультету ветеринарної медицини ПДАА, кандидат ветеринарних наук, доцент

Якщо пір'я у птахів, а у собак шерсть, будемо так говорити, сухі, не зволожені, то дуже легко переносяться і заморозки, і похолодання/

На жаль, додає вчений, порятунком та реабілітацією птахів у нас ніхто не займається. Але можна допомогти їм по-іншому, адже організм, що отримує збалансоване харчування, завжди краще бореться.

/Сергій Передера, декан факультету ветеринарної медицини ПДАА, кандидат ветеринарних наук, доцент

У зимовий період птахів обов'язково треба підгодовувати, тому що тоді, коли випадає сніг, холодає, весь натуральний корм, яким харчуються птахи, вкривається снігом і птахи не можуть його дістати. Тому бажано влаштовувати годівнички/

Втім варто пам'ятати: слід знати, чим годувати, аби не зробити гірше. До годівничок треба сипати зерно, яке не зіпсоване грибком, не піддавали обробці речовинами і якщо воно не змінило свій звичний вигляд. Синичок краще пригостити свіжим, не соленим салом, щоб не викликати у них проблем із травленням, і як наслідок – теж можливу загибель.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію