На прес-конференції правоохоронців говорили про пограбування АЗС та ювелірок

У відеоархіві знаходяться 5 сюжетів з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2
3) Сюжет №3
4) Сюжет №4
5) Сюжет №5

Про АЗС і ювелірні крамниці, а якщо точніше – про їх пограбування – йшлось на прес-конференції у правоохоронців. Серед основних причин таких видів злочинів, певні міліціянти, є відсутність не те що охорони, а засобів відеоспостереження.

У 2012 році на Полтавщині було скоєно два злочинні посягання на автозаправні станції – у Кременчуці і в Полтавському районі.

/Микола Михайлик, начальник управління карного розшуку УМВС України в Полтавській області

Декілька молодиків увірвалися, здійснили розбій, погрожуючи людям, в тому числі – і зброєю. А потім, коли прибуває на місце слідчо-оперативна група, виникає цілий ряд питань/

А питання в тому, продовжує Микола Михайлик, що немає укріплення, збереження матеріальних цінностей і систем відеофіксації. Натомість – порожня каса і реальна загроза життю та здоров'ю працівників.

Аналогічна ситуація і з ювелірними магазинами. Салони мають товару на чималу суму, а ось витратитись на елементарну безпеку своїх продавців чи охорони, із досвіду розповідають правоохоронці, поспішають не всі.

/Микола Михайлик, начальник управління карного розшуку УМВС України в Полтавській області

Серед білого дня, не ховаючись попередньо, одягаючи маски вже перед самими дверима, повністю виносять і вичищають все. Ось так останнього разу винесли товару на суму 700 тисяч гривень. Вдумайтесь, така сума викраденого, а немає ніякої тривожної кнопки, прихованої чи відкритої камери відеоспостереження/

Таким чином крадіжку здійснюють за менш ніж хвилину, а винних шукають місяцями. Раніше, продовжує Микола Михайлик, діяла процедура ліцензування, яка містила у собі перелік обов'язкових заходів для здійснення цього виду діяльності, в тому числі – забезпечення безпеки працівників і наявності системи охорони приміщення. Нині вона скасована. Тож органи внутрішніх справ в рамках діючого законодавства можуть тільки радити, тобто, надсилати листи рекомендаційного змісту і ніяким чином не змушувати встановлювати охоронні системи чи засоби відеонагляду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію