Полтавці взимку надають перевагу чорному кольору

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/YBtXmumUgPBHg

28 січня у народі називали Павлів день. Він, за народними повір'ями, вважався не дуже щасливим. Цю несправедливість намагалися виправити за допомогою лляного одягу, у який вбирали народжених 28 січня. Матеріал та колір, звичайно, мають для одягу вирішальне значення. Взимку найчастіше на вулицях міста можна побачити полтавців у темному вбранні. Чому вони віддають перевагу саме йому, дізнавалися наші журналісти.

Зустрічають по одежині, а проводжають по розуму. Одяг дійсно може багато чого розповісти про свого володаря. Крій, матеріал, а також колір при виборі обновки мають велике значення. Сьогоднішня легка промисловість дає можливість вбиратися в одяг найрізноманітніших кольорів. А раніше таке різнобарв'я могли собі дозволити лише мешканці Далекого Зарубіжжя. Нині різнокольорові куртки, светри, пальта заполонили прилавки полтавських магазинів. Утім взимку на вулицях Полтави це розмаїття поступається стриманим кольорам – сірому, коричневому, чорному. І це, говорять спеціалісти, можна пояснити досить просто.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру

Цьому можна дати абсолютно зрозуміле, технічне пояснення, тому що світлий колір відбиває, і тому ми не перегріваємося літом, а темний – поглинає і нагріває нас/

Не менш просте пояснення переваги темного одягу у зимовий час – стійкість до бруду. Якщо влітку можливість забруднитися виникає лише у дощову погоду, то взимку вірогідність пошкодити зовнішній вигляд одягу майже кожного дня створює талий сніг. Тож вибір на користь темних кольорів – очевидний. Крім цього, розповідає Віталій Закладний, чорний завжди вважався престижним кольором.

/Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психіатричного диспансеру

Є такий вислів основоположника автомобілебудування Генрі Форда. Він всім відомий, що «можна любити будь-який колір, а автомобіль повинен бути чорним». І всі вважали, що чорний – престижний, чорний фрак, чорний смокінг/

А ще чорний одяг робить стрункішим та пасує до світлих кольорів волосся, говорять полтавці. Самі ж вони зізнаються: полюбляють різні кольори.

/Бліци

- Чорний. - А чому? - Не знаю.

- Одяг люблю світлий. Так веселіше якось жити. Я вже в тому віці, коли дуже темне псує настрій.

- Зелений. Люблю зелень, люблю весну.

- У чому є. - Темні кольори? - Так, темні, класичні.

- Я полюбляю носити сірого кольору, також рожевого кольору, чорного/

Та які б аргументи не наводилися на користь чорного кольору, зрозуміло одне: у темному одязі загубитися на тлі білого снігу взимку не вийде ні в кого.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію