У 2012 лісівники Полтавщини висадили майже 2 тисячі гектарів лісових культур

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/BxWuouv_gPCxi

Упродовж минулого року лісівниками Полтавщини висаджено майже 2 тисячі гектарів лісових культур, в тому числі 1110 гектарів шляхом лісорозведення. Про ці та інші досягнення лісового та мисливського господарства регіону більше знають наші журналісти.

Протягом 2012 року загальний обсяг вирощування стандартного посадкового матеріалу по управлінню лісового та мисливського господарства склав 11 мільйонів штук в асортименті 40 порід, розповідає начальник структури Юрій Тараненко. Крім того лісівники заготовили більше 54 тон лісового насіння. З обласного ж бюджету на лісорозведення було виділено 2 мільйона гривень.

/Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

Збільшення лісистості Полтавщини – це основне завдання. В нас на сьогодні ми довели її до 9%, а по Програмі перспектива – 15%/

На високому рівні в минулому році спрацювала і державна лісова охорона щодо збереження лісових масивів від пожеж, продовжує Юрій Тараненко. Для цього було прокладено майже 2000 кілометрів мінералізованих смуг та проведено майже 20 тисяч доглядів за вже існуючими. Крім цього, задля збереження природи у лісгоспах області встановлено 5 камер відеоспостереження і нині їх кількість вже становить 11 одиниць. Взагалі ж кількість пожеж минулого року, зазначає Юрій Тараненко, значно менша, ніж у попередні роки.

/Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

Якщо взяти в минулому році, в нас було 24 загорання на 5 гектарах, то 10 років тому було 157 пожеж на площі 354 гектари/

Всі лісогосподарські підприємства Полтавщини у 2012 році перейшли на роботу з електронним обліком деревини. Першим в області запрацював Полтавський лісгосп. Запровадження такої системи остаточно унеможливить обіг деревини, отриманої злочинним шляхом, говорить Юрій Тараненко. Таке запровадження коштувало лісогосподарським підприємствам 1 мільйон 200 тисяч гривень. За прогнозами фахівців, окупиться система приблизно за 1 рік 9 місяців. Проблема ж, з якою постійно боряться лісівники, – браконьєрство. Адже крім зареєстрованих 38 тисяч мисливців в області є й такі, хто незаконно користується лісовим та мисливським фондом. Кількість порушників за 2012 рік становить 141 особу, на яких лісовою охороною складено 81 протокол.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію