У 2013 році Полтавщина візьме участь у масштабному проекті «Парад вишиванок»

Про це на сьогоднішній прес-конференції говорили заступник губернатора Валерій Пархоменко та організатор проекту Ігор Добруцький.

«Парад вишиванок» – масштабний та довготривалий проект, спрямований на відродження, підтримку та популяризацію українських народних традицій. Команда проекту ставить за мету розповісти усьому світові про визначну українську історію та багату колоритну культуру, говорить організатор Ігор Добруцький. Додає, лише за останні два роки понад 5 мільйонів людей з різних регіонів України та з-за кордону стали учасниками та гостями фестивалів «Параду вишиванок». На цей рік заходів заплановано чотири: Парад вишиванок, фестиваль Святого Миколая, Фестиваль Шопки і Писанковий рай. Останній проходитиме в Києві вже вдруге. У 2012 понад мільйон людей на власні очі побачили найбільшу кількість писанок (близько 28 тисяч) та найбільшу писанку в історії України (близько 4 метрів заввишки). Обидва показники були занесені до Книги рекордів України. А в цьому році крашанок, писанок та дряпанок з усіх регіонів України очікують понад 50 тисяч.

/Ігор Добруцький, голова ГО «Столичні ініціативи»

В цьому році ми плануємо більш організовано зробити – кожній області виділити спеціальні експозиційні місця – про це потурбувався організаційний комітет. Від області потрібно тільки одне – провести в своїх районах конкурси і вибрати найкращі 350-500 штук і передати їх в оргкомітет/

Виділять місце на виставці і Полтавській області. І нашому краю, впевнений заступник губернатора Валерій Пархоменко, буде що продемонструвати.

/Валерій Пархоменко, заступник голови - керівник апарату Полтавської облдержадміністрації

Історія склалася так, що одну з перших писанок знайшли на Полтавщині, і цим, скажімо так, було започатковано історію розвитку писанкарства. У нас в Карлівському районі досить серйозна школа писанкарства, і сьогодні вона досить потужно розвивається і через навчальні заклади/

До речі, якщо полтавські писанки визнають найкращими, за умовами конкурсу, області передадуть 45% всієї всеукраїнської колекції, яка в подальшому має стати основою експозиції відповідного музею. Отримають цінні подарунки і найвправніші майстри, що представили свої роботи: айпеди та смартфони. Загальний же призовий фонд фестивалю «Писанковий рай 2013» становитиме 50 тисяч гривень.

Стрічка новин