Про дистанційну освіту говорили у Полтавському університеті економіки і торгівлі

У планах вишу – переймати досвід пілотних закладів України, аби відповідати світовим вимогам інформатизації вищої освіти. Детальніше – далі у випуску.

«Якість вищої освіти: методологічні та методичні підходи щодо впровадження дистанційних технологій навчання» – таку назву має 36-та міжнародна науково-методична конференція, що цими днями триває у Полтавському університеті економіки і торгівлі. Очільник вишу Олексій Нестуля розповідає: питанням саме дистанційної освіти вони вже опікуються не один рік, підходили до цього поступово.

/Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

Створивши необхідні матеріальні умови, забезпечення комп'ютерними програмами, створення підручників, зробивши величезний крок в плані реалізації ідеї електронної бібліотеки, і лише на цьому грунті підійшли до запровадження дистанційної освіти. Ми стали одним із 7-ми вишів України, які проводять відповідний педагогічний експеримент/

Нині хочуть узагальнити досвід – той, що вже має ПУЕТ, і додати до нього надбання вишів-партнерів із Білорусі, Росії, Казахстану, Бельгії. В рамках роботи конференції крім пленарного засідання передбачені і круглі столи, і проведення ряду майстер-класів. Саме за дистанційною освітою, певні фахівці, – майбутнє, а особливо – реалізація одного із ключових напрямів – «Освіта впродовж життя», оскільки на все життя людину «прив'язати» до парти просто неможливо, та й недоцільно.

/Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ

Лише застосовуючи дистанційні технології можна регулювати і постійно підвищувати свою кваліфікацію, постійно бути у курсі тих нових знань, які щоденно з'являються в кожній галузі діяльності людства. Лише запроваджуючи дистанційні технології можна із відповідністю до сучасних традицій здійснювати освітню діяльність і в класі, і в студентській аудиторії/

Нині за парти, продовжує Олексій Нестуля, сіли всі викладачі університету, аби вивчити нові технології і створити дистанційні курси. Завдання для викладацького складу ПУЕТу – запровадити відповідні курси не лише для заочників, а і для студентів стаціонару.

Стрічка новин