Цікавий та захоплюючий світ Мексики та Папуа Нової Гвінеї представив полтавцям протоієрей Микола Несправа

Мандрівник нещодавно повернувся з експедиції, про перебіг якої вирішив поділитися з усією країною. Розпочав із Полтави. Своєрідний фото-звіт про подорож до екзотичних країн бачили і наші журналісти.

Православна місіонерсько-дослідницька виставка «Шлях пілігріма» розповідає про незабутню подорож української експедиції до Папуа Нової Гвінеї та Мексики. У Полтаві її презентували вперше з-поміж інших міст.

/Филип, Високопреосвященніший Митрополит Полтавський і Миргородський

Мені здається, що це має бути цікаво кожній людині, тому що можна говорити про Папуа Нову Гвінею, про людей, які там живуть, де до сьогоднішнього дня зберігся канібалізм. Але якщо туди потрапити, подивитися своїми очима на життя цих людей, це досить цікаво/

Метою поїздки до цієї екзотичної країни, розповідає учасник експедиції протоієрей Микола Несправа, стало знайомство зі стародавніми цивілізаціями у сучасному світі. З подорожі, окрім світлин та яскравих вражень, мандрівник привіз народне вбрання, зброю, одяг. Під час поїздки, ділиться, зрозумів: найбільший скарб на землі – людське життя.

/Микола Несправа, протоієрей

Коли ти на лезі бритви, коли ти знаходишся у дуже екстремальних ситуаціях. Вранці, вдень, вночі ти розумієш, що життя – це найпрекрасніше/

Експедиція виявилася набагато важчою, ніж розраховували її учасники. Чи не найскладніше, ділиться Микола Несправа, було знаходити спільну мову з представниками племен. Деякі з них не мали навіть уявлення про поняття «любов», «милосердя», «доброта».

/Микола Несправа, протоієрей

Але є слово, яке зрозуміле, точніше не слово, а стан – «людяність». І ось крізь призму людяності ми знаходили спільну мову з багатьма племенами, які між собою є кровними ворогами протягом 300 і більше років/

Наступною країною, яку відвідав мандрівник, стала Мексика. Сюди Микола Несправа вирушив напередодні 21 грудня 2012. Увагу мандрівників не міг не привернути славнозвісний календар майя. До слова, там про жодне пророцтво щодо кінця світу не чули. Племена майя лише чекали, коли відбудеться зміна епох. Звичайно, упродовж свого візиту до Мексики учасники експедиції познайомилися з культурою племені, його традиціями і звичками. Проте подорожі до Мексики могло і не бути. Замість цієї країни Микола Несправа збирався до Африки. Тепер, говорить, буде готуватися до знайомства з культурою мешканців Ефіопії.

Стрічка новин