Кожен другий полтавський боржник не сплачує за надані житлово-комунальні послуги мінімум три місяці

Найсправніше розраховуються в обласному центрі за утримання будинків та прибудинкових територій, констатують в міському управлінні статистики. Чи покращується у Полтаві ситуація з боргами за послуги у сфері житлово-комунального господарства та у який спосіб їх зменшують, знає Інна Безугла.

23 тисячі житлових будинків – стільки нарахували полтавські статисти в обласному центрі. Переважна їх кількість належить приватним власникам, тобто полтавцям, які самі утримують будинки, прибудинкові території, покращують умови проживання, тобто проводять газ, воду і заключають договори на вивіз сміття. Втім найбільше проживає жителів міста саме у багатоповерхівках – 2,3 тисячі осіб, розповідають статисти. Що ж до сплати за надані житлово-комунальні послуги, то 65% власників особових рахунків мають борги.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

За останніми даними, полтавці мали сплатити 337 мільйонів гривень за отримані комунальні послуги. А сплатили вони всього 97 відсотків від цієї суми. Найкраще платять полтавці за утримання будинків і прибудинкових територій. Як і в минулі роки, вони сплачують не тільки поточні платежі/

Сім'ї, які звернулися за субсидіями, отримують нині від держави по 129 гривень на погашення послуг. А ось скоротити борги на 87 відсотків полтавцям вдалося за допомогою спеціальних договорів.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

15 організацій, які заключають договори за надання комунальних послуг. 299 сімей звернулися до них і заключили договори на реструктуризацію у понад півмільйона гривень/

Взагалі ж, констатують в міському управлінні статистики, найкраще у Полтаві сплачують за послуги жителі будинків, які об'єднані у кооперативи чи ОСББ: там практично немає боргів, а власники квартир бачать результати наданих послуг і залюбки за них сплачують.

Стрічка новин