Полтавський міський центр позашкільної освіти – під загрозою зникнення

Поки мер міста Олександр Мамай та його профільні заступники догулюють свою так звану «короткострокову» двадцятиденну відпустку, працівники Полтавського міського центру позашкільної освіти бояться, що вони втратять робочі години, діти – корисне насичене дозвілля, а місто – і сам Центр, точніше, приміщення, в якому він поки що розташовується. У ситуації розбиралися наші журналісти.

Полтавський центр позашкільної освіти працює з 72-го року минулого століття. Чимало дітей пройшли через його гуртки та познайомилися з цікавими речами. Крім цього заклад – інструктивно-методичний центр для позашкільників і вчителів міста. У 2010-ому він атестований з відзнакою. Проте сьогодні, переконані члени його колективу, робота та й взагалі існування центру – під загрозою: незрозумілий тиск, скорочення штату, а наостанок – ще й зменшення фінансування на поточний рік. Дехто взагалі вважає це за сплановану акцію, в результаті якої в подальшому комусь віддадуть і приміщення закладу.

Василь Хоружий, член ради трудового колективу Полт.центру позашкільної освіти

Я вважаю, що це знищується заклад, якщо прибереться половина гуртків, та ж влада скаже, навіщо займати двоповерхове приміщення 10-15 гуртками. Я думаю, що питання стоїть в тому, що в нас хочуть забрати це приміщення./

Василь Тимофійович дивується позиції міської влади, адже ще недавно Олександр Мамай, будучи кандидатом в мери, запевняв (цитата) «Невже є щось головніше за наше молоде покоління?!!! Я категорично не згоден, що питання латання доріг чи святкової ілюмінації важливіші за долі наших дітей!!!» (кінець цитати). Напевне, мер вже забув, що обіцяв.

/Василь Хоружий, член ради трудового колективу Полт.центру позашкільної освіти

Він пише, Олександр Мамай, «Лише спільними зусиллями врятуємо позашкільну освіту». Ось ця стаття, де він, будучи кандидатом в мери, пише, як можна на наших дітях економити гроші. Я особисто можу взяти на себе 12-14 гуртків, і взагалі Міська влада нехай гроші за рекламу не в кишеню собі кладе, а оформлюють через міськвиконком. Це буде в місяць економити 3 мільйони, а в рік – 30 мільйонів./

Директор центру Лариса Семеняка в телефонній розмові підтвердила, що дійсно скорочення буде, але незначне. Кількість гуртків не зменшиться, зменшиться загальне навантаження на працівників.

Ми звернулися за коментарями до профільного заступника міського голови Світлани Порохні, нам повідомили: вона у відпустці. Натомість колишній заступник мера з тих же питань Олександр Русін впевнений: такі кроки по економії на дітях ні до чого доброго не доведуть.

/Олександр Русін, екс-заступник Полтавського міського голови

Мені було дуже боляче читати і чути рішення Міської ради, яке приймалося на позачерговій сесії напередодні Нового року, який подарунок дітям, особливо мікрорайону Левада і інших районів, скоротивши фінансування на... 360-370 тисяч. Це фактично майже 40% від того фінансування, яке потягне і скорочення штатних працівників. Тобто, якщо дитина раніше займалася 18 годин гуртковою роботою, ходила на гурток, то на сьогоднішній день вона буде 9. Де вона буде інші 9 годин проводити? У комп'ютерному клубі в кращому випадку, на вулиці розпивати спиртні напої, курити. Тоді ми будемо говорити про те, яка наша молодь і що з нею робити./

Намагалися ми порозмовляти і з міським головою Олександром Мамаєм стосовно його позиції та причин таких дій. З'ясувалося, що і він у відпустці. Проте його помічник Володимир Полупан впевнений: міського голову хтось хоче підставити в цьому питанні і, напевне, Олександр Федорович не зовсім в курсі цих справ.

/Володимир Полупан, помічник Полтавського міського голови

Я думаю, що наш мер про це не знає і це робиться за його спиною. Я сьогодні був у Міській раді – його немає. Мені сказали, що він у короткостроковій відпустці. Коли він повернеться, я обов'язково піду до нього на прийом і запитаю./

Те, що частина посадовців міської ради перебуває у відпустці вже майже 20 днів, стало відомо з неофіційних джерел. Олександр Русін впевнений: так робити негоже, адже чимало справ у місті потребує вирішення вже сьогодні, як і та ж проблема з центром позашкільної освіти.

/Олександр Русін, екс-заступник Полтавського міського голови

Мені дивно і незрозуміле питання: як це можуть все керівництво міста, в тому числі профільний заступник, поїхати на 20 днів після нового року відпочивати, коли така доля спіткала територіальний центр. Мені дуже хочеться вірити, що після повернення із відпустки і Міський голова, і профільний заступник повернуться до цього питання і прикре непорозуміння буде вирішено на користь наших полтавських діток./

Якщо питання не вирішуватиметься, говорять представники колективу, – звертатимуться за допомогою до центральних органів влади.

Стрічка новин