З першого січня в Україні запрацював єдиний реєстр адвокатів

З початком 2013 року в діяльності адвокатів відбулися певні зміни. Так з першого січня в державі почав працювати єдиний реєстр адвокатів України, в якому зазначені відомості про всіх правозахисників. Юлія Іващенко про це знає більше.

З 1 січня 2013 року в Україні запрацював Єдиний реєстр адвокатів. Це, розповідає юрист Юрій Моторний, стало можливим завдяки прийняттю в минулому році Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Мета нововведення – збирання, зберігання, облік та надання достовірної інформації про чисельність і склад адвокатів України.

/Юрій Моторний, адвокат

За великим рахунком, ніхто не знав, яка кількість адвокатів по Україні, так і по області. От для того, щоб знати, скільки адвокатів, для цього і прийняте рішення, щоб такий реєстр існував/

Для практикуючого адвоката, продовжує Юрій Моторний, ніяких змін у його діяльності не відбулося. А от суддям, прокурорам чи слідчим ця інформація буде потрібна.

/Юрій Моторний, адвокат

Люди, на маючи посвідчення, але сфальсифікували їх, представляються адвокатами і працюють – це перше. І друге: є приклади, коли відповідні органи позбавили адвоката на якийсь тривалий термін не працювати адвокатом/

Згідно зі статтею 17 відповідного закону, інформація про правозахисників на офіційному сайті Національної асоціації адвокатів України є відкритою. Крім єдиного реєстру адвокатів в державі з 1 січня запрацювали і центри по наданню безоплатної правової допомоги, розповідає начальник Головного управління юстиції в Полтавській області Тетяна Колотілова.

/Тетяна Колотілова, начальник Головного управління юстиції в Полтавській області

Всі процедурні питання врегульовані як Законом «Про безоплатну правову допомогу», так і Законом «Про адвокатуру» і КПК. Ці три закони зараз діють разом/

Упродовж 2012 року було проведено два конкурси з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, продовжує Тетяна Колотілова. Крім знання українського законодавства, до юристів висувалися й інші вимоги.

/Тетяна Колотілова, начальник Головного управління юстиції в Полтавській області

Основний напрям – на виконання вимог міжнародних договорів, в першу чергу, Конвенції про права людини і порядок застосування практики Європейського суду/

За результатами конкурсів було відібрано 66 юристів, які включені до реєстру адвокатів, що надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу. Відомості з локальних реєстрів направляються до Координаційного центру з надання правової допомоги. В Полтаві такий розташований за адресою вулиця Фрунзе, 37/40.

Стрічка новин