У мешканців села Копили – свої зимові традиції

Вже сім років тутешні пенсіонерки оздоровлюються, прогулюючись територією лісу до місцевого озера. Говорять: здоров'ю це приносить неабияку користь.

Щодня групою до 10 чоловік пенсіонерки села Копили, незалежно від погоди та настрою, не зраджують традиції прогулюватися місцевим лісом.

/Тамара Піскун, пенсіонерка

Ми щодня робимо такі прогулянки, оскільки ми проживаємо за містом і в місті буваємо рідко. Ми завжди гуляємо по нашому чудовому лісі/

Маршрут у жінок стандартний: від села і до озера, яке розташоване в глибині лісу. Та водойми могло б і не бути, розповідає начальник штабу цивільної оборони «Полтавського лісгоспу» Олександр Кислий. Раніше на цьому місці розташовувалося болото Гадюче. Лише завдяки випадку тут і з'явилося озеро.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

Під час будівництва однієї з доріг державного значення в наш лісгосп звернулися дорожники надати їм необхідну кількість грунту, щоб зробити підсипку/

У свою чергу дорожники розчистили болото, після чого останнє почало заповнюватися водою, продовжує Олександр Кислий. Так і з'явилася водойма для гасіння лісових пожеж. Та з часом її почали використовувати не тільки за прямим функціональним призначенням.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

Починаючи з ранньої весни на мілині відпочивають діти. А на іншій частині, де глибина більше 2 метрів, відпочиває доросле населення з Полтави та інших районів/

З настанням же зими озеро теж не залишається без відпочиваючих. Місцеві жінки зазначають: прогулянки сюди приносять тільки позитив.

/Тамара Піскун, пенсіонерка

Це для нас здоров'я, оскільки ми пенсіонери, і ми отримуємо задоволення, і ми до 2,5 годин знаходимося в лісі/

/Валентина Яківна, пенсіонерка

Задоволення і здоров'я, задоволення. В нас поряд, з дому вийшли, пішли, погуляли, повернулися/

Головне ж під час відпочинку в лісі, нагадує Олександр Кислий, – зберегти порядок на природі. Адже прибиранням цієї території займається тільки лісова охорона Чалівського лісництва Полтавського лісгоспу.

Стрічка новин