В умовах відсутності притулку для тварин полтавські чотирилапі безхатченки стають жертвами знущань

Поки у Полтаві немає жодного притулку для тварин, коти-безхатченки з овочевого ринку потерпають від знущань та гинуть – скаржиться обурена мешканка, яка звернулася до нашого каналу. Як врятувати чотирилапих та покарати кривдників, дізнавалися наші журналісти.

Пані Валентина підгодовує котів, що мешкають на території Критого ринку вже багато років. Розповідає: раніше було не менше 12 тварин, але за останній рік їх кількість різко скоротилася.

/Валентина, опікується безпритульними тваринами

Постійно тут не вистачає котів. Їх раніше тут багато мешкало, а зараз – дуже мало. Ну, я здогадуюся, що з ними трапляється/

Довго думати не доводиться, продовжує жінка, говорить – неодноразово знаходила трупи мертвих понівечених котів на території базару і навіть на власні очі бачила, як місцеві охоронники б'ють вже і без того зашуганих тварин.

/Валентина, опікується безпритульними тваринами

Одного разу я поспілкувалася з одним охоронником, Кременчуцька охорона була, кажу: «Де це коти діваються?». Він задумався, і говорить: «Та ми їх не вбиваємо. Якщо сидить, то я йому ногою як дам, то він летить хто-зна куди». Я кажу: «Навіщо ви їх ображаєте?» Він: «Ідіть до дирекції, бо дирекція дає таку вказівку, щоб ганяли котів з ринку»/

Але почути пояснень дирекції жінці так і не вдалося, за її словами, адміністрація ринку просто виставила її за двері. Ні з чим після розмови із директором овочевого ринку лишилися і наші журналісти: Юрій Непорада коментувати ситуацію відмовився. Але опускати руки пані Валентина не збирається, бо впевнена: за жорстоке поводження з тваринами винні мають бути покарані. Для довідки: Кримінальним кодексом України не передбачено покарання безпосередньо за вбивство тварини (закон не розділяє останніх на свійських, домашніх чи диких), але жорстоке поводження із представниками фауни дійсно карається. Згідно зі статтею 299 за «Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів» передбачає штраф від 850 гривень до півроку тюрми. Тож, якщо вам стало відомо про знущання над тваринами, слід звернутися до міліції та написати відповідну заяву. На сьогоднішній день подібних звернень стосовно котів з ринку, запевнив речник УМВС області Юрій Сулаєв, у полтавських відділенннях міліції немає. Як немає у Полтаві і жодного притулку для тварин, де б пухнасті безхатченки могли почуватися у безпеці. На сьогоднішній день, нагадаємо, міська влада, розжилася тільки на тимчасовий перетримник, що працює при КАТП-1628.

Стрічка новин