Дізнатися більше про Полтавський край крізь призму нумізматики пропонує Валерій Волосков

У Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського краєзнавець презентував свою нову книгу «Полтавщина на монетах незалежної України».

Зовсім нещодавно Валерій Волосков презентував полтавському загалу довідкове видання «200 пам'ятних місць Полтави». Тепер за його авторства вийшла інша книга – «Полтавщина на монетах незалежної України». Ідея її написання виникла у пана Валерія приблизно 3 роки тому, коли світ побачило видання «Подорож Полтавщиною з монетою в руці». Нова книга продовжує тему нумізматики. У краєзнавчій літературі, розповідає Валерій Волосков, такий підхід до висвітлення історії Полтавщини є досить новаторським. Інші регіони не можуть похизуватися подібним виданням.

/Валерій Волосков, Почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України

Розповідь ведеться не від пам'ятника, не від вулиці, не від особи, а від монети, яка присвячена якійсь видатній особі чи події. І всі ці люди пов'язані з нашою Полтавщиною/

А розповідати дійсно є про кого. Героями окремих розділів видання стали Данило Апостол, Іван Котляревський, Симон Петлюра та інші видатні постаті, які зображені на пам'ятних монетах. Робота над упорядкуванням книги тривала довгих 2 роки. Ускладнювалася вона, ділиться краєзнавець, відсутністю потрібної інформації.

/Валерій Волосков, Почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України

Звичайно, матеріалу мало цього. Він не так на слуху, не всі знають, тому складності такого плану виникали трошки/

На презентацію книги завітали співробітники полтавських музеїв, краєзнавці, екскурсоводи. Вони оцінили нове документально-художнє видання. Зокрема присутнім прийшлося до вподоби його оформлення, а за зміст розділів, говорять, сумніватися не доводиться. Особливо тих, що присвячені Миколі Гоголю, зазначає головний зберігач фондів Національного музею-заповідника Миколи Гоголя Катерина Чернова.

/Катерина Чернова, головний зберігач фондів Національного музею-заповідника М.Гоголя

Волосков – великий шанувальник творчості Гоголя, і я думаю, що письменник, якщо кажуть, що він там десь з небес спостерігає, то він пошановує Волоскова. Тому що він дуже багато робить у справі пропаганди творчої спадщини Гоголя/

Під час завершального етапу роботи над книгою з'явилася ще одна пам'ятна монета, присвячена Сидорові Ковпаку. Тож, говорить Валерій Волосков, вже можна замислюватися над підготовкою третьої книги із цієї серії.

Стрічка новин