До другої річниці із Дня смерті Анатолія Кукоби у Полтаві і досі немає обіцяного нинішнім мером пам'ятника

За два роки після того, як пішов з життя Анатолій Кукоба, у Полтаві силами Фонду захисту та підтримки талановитих дітей його імені було чимало зроблено для увічнення пам'яті першого Полтавського міського голови. Втім пам'ятника, обіцяного нинішнім мером ще два роки тому, у Полтаві так і не з'явилося. В річницю смерті на вечорі спогадів про Анатолія Тихоновича Кукоби його вдова вимушена нагадувати міській владі про її обіцянки.

17 січня 2011 року пішов із життя Анатолій Тихонович Кукоба. З того часу Фонд захисту та підтримки талановитих дітей його імені проводив роботу по увічненню пам'яті свого засновника та натхненника. За 2 роки було відкрито громадський музей Анатолія Кукоби, організовано вечір пам'яті у Полтавському обласному академічному театрі імені Миколи Гоголя, проведено ряд фото-виставок про його життя у Галереї мистецтв та вищих навчальних закладах міста, виготовлено пам'ятні календарі на 2012 та 13 роки. Крім того Фонд активно сприяв відкриттю погруддя біля рідної школи першого мера та пам'ятника на його могилі. А в день другої річниці з Дня смерті Анатолія Тихоновича фондівці влаштували Урочистий вечір спогадів.

/Анатолій Лобач, директор ГО «Фонд захисту та підтримки талановитих дітей ім.А.Т.Кукоби»

Ми плануємо показати фільм про Анатолія Кукобу. Також подякувати дітям, які брали участь у конкурсі і виготовили настільні календарі Фонду. Після спогадів – вручити подарунки цим дітям від Фонду Анатолія Кукоби/

Окрім дітей та їх батьків Вечір спогадів зібрав у залі чимало поважних гостей, багато з яких добре знали Анатолія Тихоновича Кукобу за його життя.

/Василь Степенко, голова Полтавської районної ради

Ми знайомі були більше 20 років, і крім гарних справ згадати сьогодні нічого. Я сьогодні зранку заїхав на його могилу, поклав квіти і сказав: «Ти живий, бо тебе ще пам'ятають»/

Пам'ятають, але не всі. Принаймні, відкладають у довгу скриню можливість якнайкраще увіковічнити Анатолія Кукобу. На заході вдова по праву названого будівничим Полтави Віра Кальник звернулася до громадськості з проханням допомогти Фонду переконати Полтавську міську владу дотриматися своєї обіцянки (даної ще два роки тому) та виділити нарешті землю для встановлення великого пам'ятника Анатолію Кукобі у місті Полтаві.

/Віра Кальник, голова ГО «Фонд захисту та підтримки талановитих дітей ім.А.Т.Кукоби»

Сьогодні мені ще раз хотілося звернутися до нашої влади, до наших полтавців. Ми хочемо зробити пам'ятник, і щоб всі небайдужі взяли у цьому участь. І особливо влада звернула увагу, що він у свій час 15 довгих років віддав для того, щоб і нинішньому керівництву було комфортно жити у цьому місті. Думаю, вони нас почують і приймуть якісь міри/

На це залишається тільки сподіватися. Адже наразі дізнатися чогось конкретного стосовно того, як просувається вирішення питання із пам'ятником нашим журналістам не вдалося. У прес-службі Міської ради, пославшись на зайнятість, поклали слухавку, обіцяючи перетелефонувати. Але обіцянки своєї не дотримали. Здається, це для нашої місцевої влади вже стає традицією.

Стрічка новин