Полтавські рятувальники попереджають: цьогорічний лід – вкрай ненадійний

Причина цьому – відлига та дощ, що розмили кригу. Особливо варто зважати на це напередодні Водохреща, коли люди масово виходитимуть на лід.

Віталій працює рятувальником у Полтавській рятувально-водолазній службі вже близько року. За час своєї роботи, ділиться, саме йому не часто доводилося рятувати людей. Чого не скажеш про його товаришів по службі. Ті розповідають: роботи вистачає завжди, а особливо – в зимовий період.

/Віталій, рятувальник Полтавської рятувально-водолазної служби

Добре, що станція знаходиться у такому місці, що є великий огляд, тобто встигаємо побачити, якщо люди провалюються під лід/

У середині січня рятувальникам додає роботи свято Водохрещі. Минулоріч, згадує водолазний фахівець Анатолій Кононенко, їхня служба на березі чатувала всю добу.

/Анатолій Кононенко, водолазний фахівець Полтавської рятувально-водолазної служби

Ми теж чергували, то було все нормально. Люди по три, по чотири заходили, пірнали/

На варті біля Ворскли стоятимуть цьогоріч разом з міліцією та «швидкою допомогою». На найбільшу небезпеку, розповідає Анатолій Кононенко, наражаються ті, хто спостерігає за обрядом купання, стоячи на льоду.

/Анатолій Кононенко, водолазний фахівець Полтавської рятувально-водолазної служби

Хотілося попередити, щоб маса, яка дивиться на цей обряд, не виходила на лід, тим більше, що лід зараз небезпечний. Він розмитий дощем, відлигою/

Саме погодні умови цієї зими роблять лід на полтавських водоймах особливо небезпечним. Під берегом його товщина сягає 10 см, на середині річок – не більше 4 см.

/Крістіна Брігіда, журналіст

Про те, що виходити на лід небезпечно, говорять такі таблички. Утім, багатьох полтавців вони не зупиняють/

Якщо ж людина все ж таки потрапила у воду, головне, говорять рятувальники, не панікувати та зберігати спокій.

/Віталій, рятувальник Полтавської рятувально-водолазної служби

Намагатися триматися на воді, тобто за кромку льоду, як можна довше протриматися на воді, тому що одяг швидко промокає. Чим довше вона буде рухатися у воді, тим швидше людина втомиться/

А отже, рятувальники можуть не встигнути на допомогу.

Стрічка новин