З початку цього року в Україні – новий податок

Стосується він нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Скільки і за що тепер доведеться платити полтавцям та чи можна отримати пільги у цьому випадку – роз'яснення у нашому наступному матеріалі.

Запровадження з 1 січня податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в Україні – це новий крок до справедливого оподаткування, вважають полтавські податківці.

/Віктор Книш, заступник начальника ДПІ у м. Полтаві

Платниками податку на нерухоме майно є власники нерухомих об'єктів житлової нерухомості – фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Податком на нерухоме майно обкладається площа об'єкта житлової нерухомості/

Сплачувати податок на нерухомість потрібно раз на рік. Оскільки вступив у силу він 1 січня 2013 року, то до 1 липня 2013-го усі фізичні особи-власники нерухомості, яка підпадає під оподаткування, отримають від податкової служби повідомлення-рішення з вказаною сумою, що підлягає внесенню до бюджету. Обкладаються податком будинки, квартири, котеджі, кімнати в багатосімейках, пояснюють в ДПІ Полтави. А всі дані для цього надаватимуть органи держреєстрації прав на нерухоме майно. Втім передбачені й пільги.

/Віктор Книш, заступник начальника ДПІ у м. Полтаві

База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи-платника податку, зменшується для квартири на 120 метрів квадратних, для житлового будинку – на 250 метрів квадратних/

Таке зменшення надаватимуть один раз за базовий податковий звітний період – календарний рік, для об'єкта, у якому зареєстровано фізичну особу, говорять держслужбовці. Або ж за вибором платника іншого об'єкта нерухомості. Cтавки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою за 1 кв. метр у таких розмірах: для квартир, де житлова площа не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків з житловою площею до 500 кв. метрів, ставки податку не перевищують 1 відсоток мінімальної зарплатні, встановленої законом на 1 січня звітного року. А для квартир та житлових будинків, житлова площа яких перевищує зазначені розміри, ставка податку складає 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, інформує ДПІ у місті Полтава.

Стрічка новин