Тумани та відлига за плюсової температури – таку погоду обіцяють полтавцям найближчими днями синоптики

У відеоархіві знаходяться 3 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2
3) Сюжет №3

А від снігу, говорять спеціалісти, взагалі не залишиться і сліду. Чи зміниться ситуація на свято Водохреща, яке традиційно зустрічають біля річок, та чи буде з чого прорубати ополонки – про це у нашому наступному матеріалі.

З 16 січня температура повітря на території Полтавської області зміниться: циклон із Балкан принесе різке потепління, прогнозують у Полтавському центрі з гідрометеорології.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

А це призведе до того, що утворюватиметься туман по всій території області. Спочатку буде мряка, а вже 17, 18 і 19 січня на території Полтавщини – дощ/

Крім цього температура повітря становитиме від 0 до 3-4 градусів тепла, і сніговий покрив практично зійде. На свято Водохреща синоптики теж не обіцяють очікуваного холоду.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

19 січня на Хрещення, на жаль, на території області морози не спостерігатимуться. За попередніми даними, ми очікуємо невеликий дощ, південний вітер, а температура повітря буде 0 - 2 градуси тепла/

Такі погодні умови дещо лякають синоптиків, адже, пояснюють вони, на полтавських водоймах стане вкрай небезпечно. Нині товщина криги на річках не перевищує 20-30 сантиметрів, місцями вона вкрита снігом. Враховуючи суттєве потепління до плюсових позначок та дощ, а ще – теплі грунтові потоки, – на льодовому покриві з'являться так звані промоїни – відкриті водяні поверхні. Виходити на такий лід, ще й одразу багатьом людям, надзвичайно небезпечно. Років 7 тому, пригадують синоптики, коли на Водохреще також було відносно тепло, на Полтавщині провалився лід під священиком разом із натовпом людей. Тому вже зараз спеціалісти попереджають про небезпечне потепління.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію