Тумани та відлига за плюсової температури – таку погоду обіцяють полтавцям найближчими днями синоптики

А від снігу, говорять спеціалісти, взагалі не залишиться і сліду. Чи зміниться ситуація на свято Водохреща, яке традиційно зустрічають біля річок, та чи буде з чого прорубати ополонки – про це у нашому наступному матеріалі.

З 16 січня температура повітря на території Полтавської області зміниться: циклон із Балкан принесе різке потепління, прогнозують у Полтавському центрі з гідрометеорології.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

А це призведе до того, що утворюватиметься туман по всій території області. Спочатку буде мряка, а вже 17, 18 і 19 січня на території Полтавщини – дощ/

Крім цього температура повітря становитиме від 0 до 3-4 градусів тепла, і сніговий покрив практично зійде. На свято Водохреща синоптики теж не обіцяють очікуваного холоду.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

19 січня на Хрещення, на жаль, на території області морози не спостерігатимуться. За попередніми даними, ми очікуємо невеликий дощ, південний вітер, а температура повітря буде 0 - 2 градуси тепла/

Такі погодні умови дещо лякають синоптиків, адже, пояснюють вони, на полтавських водоймах стане вкрай небезпечно. Нині товщина криги на річках не перевищує 20-30 сантиметрів, місцями вона вкрита снігом. Враховуючи суттєве потепління до плюсових позначок та дощ, а ще – теплі грунтові потоки, – на льодовому покриві з'являться так звані промоїни – відкриті водяні поверхні. Виходити на такий лід, ще й одразу багатьом людям, надзвичайно небезпечно. Років 7 тому, пригадують синоптики, коли на Водохреще також було відносно тепло, на Полтавщині провалився лід під священиком разом із натовпом людей. Тому вже зараз спеціалісти попереджають про небезпечне потепління.

Стрічка новин