Замість Головних управлінь – Департаменти, замість начальників – директори

Уважні глядачі могли помітити, що із кінця минулого року наші журналісти почали титрувати окремих посадовців області дещо інакше. Чим викликані такі зміни – у нашому наступному сюжеті.

Робота з реформування у сфері державного управління, розповідає заступник губернатора Валерій Пархоменко, розпочалась іще в 2011 році в рамках відповідного президентського курсу реформування.

/Валерій Пархоменко, заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА

Для чого це потрібно було? Була виконана досить серйозна робота Адміністрацією Президента, були обрані 2 пілотні області – Полтавська і Вінницька, де були проведені перевірки і виявлено, що у 40% відбувається часткове дублювання функцій/

Аби уникнути і самого дублювання, і оптимізувати роботу, пояснює посадовець, розпочалося реформування органів виконавчої влади на місцях.

/Валерій Пархоменко, заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА

В першу чергу ми зробили 6 департаментів. Це не потребувало додаткових коштів і керівний склад залишився незмінним. Було Головне управління економіки – став Департамент, було Головне управління охорони здоров'я – став Департамент, було Головне управління освіти – став Департамент/

Створення департаментів, пояснює Валерій Пархоменко, у свою чергу дозволяє доєднувати до нього управління. Прикладом, до створеного Департаменту економіки доєднали управління зовнішніх зносин зовнішньоекономічної діяльності та управління з питань розвитку споживчого ринку. Основна мета таких перетурбацій – зберегти чітку вертикаль у відповідності до функцій, які покладені на те чи інше міністерство, якому будуть підпорядковані Департаменти. Втім, обласники не відкидають – іще залишились окремо відділи та управління. На майбутнє в рамках реформування плануть дещо переглянути розподіл функцій і, відповідно, підопічних структур по заступникам голови облдержадміністрації.

Стрічка новин