За 12 місяців минулого року у Полтавській області відбулося 11 масових перерахунків пенсій

Завдяки цьому розмір середньої пенсії в регіоні зараз становить майже 1400 гривень. Найвищий же середній показник соціальних виплат – в обласному центрі. Тут середня пенсія виплачується у розмірі 1524 гривні.

Перерахунок пенсій – процес невпинний, зазначає начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерій Руденко. Наразі ж в нашому регіоні нараховується близько 450 тисяч пенсіонерів. Тому протягом року спеціалістам довелося попрацювати. Адже за 2012 відбулося 11 масових перерахунків пенсій. Це дало свої позитивні результати.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Завдяки зросту мінімальних базових стандартів в нас втричі зменшилася кількість людей, які отримують пенсію менше 1000 гривень, зараз залишилося 880 на кінець року/

Відповідно збільшилася і кількість осіб, хто отримує пенсію від 1000 до 1500 гривень. Наразі таких – близько 240 тисяч. Та недивлячись на це, говорить Валерій Руденко, у Пенсійному Фонді ще залишаються питання, над якими варто працювати.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

З одного боку відчути чотирикратне зменшення кількості скарг і звернень. Але даємо усвідомлення, що це не означає, що в 4 рази збільшилася кількість людей, які задоволені рівнем пенсії/

Та крім фінансових зрушень у Пенсійному фонді почали працювати і технічні новації. Серед них – 27 інформаційних кіосків, які встановлені по всій області. Крім того, зазначає Валерій Руденко, тепер є можливість і відеозв'язку в системі інтернет-спілкування, де за допомогою скайп-консультації можна поставити своє запитання спеціалісту Пенсійного фонду. Для зручності не лише пенсіонерів, а й працюючих громадян Пенсійний фонд ввів в дію веб-портал електронних послуг, де можна знайти інформацію про свій страховий стаж і розмір вже нарахованих виплат. А з першого січня цього року, наголошує Валерій Руденко, пенсіонери відчули хоч і незначне, але все ж підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Стрічка новин