У Полтаві все спокійно, принаймні, із грипом

Епідпоріг з означеного захворювання не перевищений, єдине, що турбує фахівців, – у порівнянні із іншими роками зросла кількість захворювань серед малечі віком до 4-х років.

Свята полтавці відзначили спокійно, принаймні, що стосується захворювання на грип та ГРВІ, розповідають у міській санепідемстанції. Епідемічний підйом хоч і спостерігається, підстав для паніки немає.

/Марія Катеринчук, завідуюча епідеміологічним відділом Полтавської міської СЕС

Як і в минулому році, так і на другий тиждень року епідемії немає. Загалом захворіло 1240 осіб, що нижче епідпорогового показника/

Питома вага дітей у загальній структурі захворювання сягає 55,6%. Найбільше хворіють найменші мешканці міста – віком до 4-х років. Зі школярами, зазначає фахівець, все спокійніше, оскільки нині – канікули.

/Марія Катеринчук, завідуюча епідеміологічним відділом Полтавської міської СЕС

Сьогодні ми можемо говорити про циркуляцію AH3N2 і грипу В. Але основна активність, яка і зумовлює такий високий ріст, – це парагрип і аденовірусні інфекції. Клініки грипу, такого класичного грипу, до якого ми звикли, немає/

Для всіх без виключення – чергове нагадування про необхідність профілактики. Якщо говорити про неспецифічну, слід мінімізувати контакти, уникати масових заходів у закритих приміщеннях. Необхідно пам'ятати про слідовий ефект грипу і, відповідно, необхідність провітрювати приміщення. Якщо ви плануєте вдатись до медикаментозної профілактики, у СЕС нагадують про необхідність звернення до лікаря, а не принципу самолікування. Оскільки так звана «розпіарена» пігулка прибере симптоми на кілька годин, втім, не гарантує одужання.

Стрічка новин